באירוע הכרזה שהתקיים אתמול (ג'), הציגה שאומי מכשיר חדש ומסקרן במיוחד: ה-Mi Mix, סמארטפון שכולו מסך, כמעט ללא שוליים.

המסך של Mi Mix מגיע בגודל עצום של 6.4 אינץ', אך בפועל, המימדים שלו זהים לאלו של האייפון 7 פלוס, שכולל מסך בגודל 5.5 אינץ' "בלבד". איך? הסוד הוא שהמסך מכסה את הצד הקדמי מצד לצד ומלמעלה כמעט עד למטה, ותופס בסך הכל 91.3% ממנו, לעומת 67.7% בלבד שתופס מסך האייפון 7 פלוס משטח הפנים של המכשיר.

מפרט המכשיר מתקדם ביותר, כולל מסך ברזולוציית 2,040x1,080 ביחס 17:9, שמסוגל להציג גם וידאו ביחס קולנועי של 16:9 וגם את הכפתורים הקבועים של אנדרואיד (למכשיר אין כפתורי מגע חרוטים על תחתית החלק הקדמי) בו-זמנית, מעבד Snapdragon 821 של קוואלקום, זיכרון עבודה ואחסון של 4 ו-128 גיגה-בייט בגרסה הבסיסית או 6 ו-256 גיגה-בייט בגרסה היקרה יותר, מצלמה אחורית עם חיישן 16 מגה-פיקסל דומה למצלמות DSLR ומצלמה קדמית עם חיישן 5 מגה-פיקסל, אפשרות לשימוש בשני כרטיסי סים וסוללה בקיבולת 4,400 מיליאמפר/שעה עם טעינה מהירה בתקן Quick Charge 3.0.

מכיוון שהמסך מגיע עד הקצה העליון של המכשיר, ותופס את מקומה הרגיל של המצלמה הקדמית, היא עברה לחלקו התחתון של המכשיר. את האפרכסת, שאותה אי אפשר להעביר למקום אחר, הצליחה שאומי לשלב במסך בלא מעט יצירתיות ועשתה שימוש בחומר פיאצואלקטרי, כלומר, חומר שיכול ליצור מתח חשמלי בתגובה ללחץ מכני, כדי להעביר את גלי הקול לאוזן המשתמש. במקום חיישן הקרבה, שגם הוא נמצא בחלק העליון ומיועד בעיקר לכבות את המסך כאשר מצמידים את הטלפון לאוזן כדי למנוע לחיצות, השתמשה החברה בגלאי קרבה אולטרה-קולי, שחבוי מתחת למסך ויכול לחוש מתי אנחנו מצמידים את המכשיר לאוזן.

עוד ב-Geektime:
סקירה: Yeelight, נורה חכמה וסופר זולה
לנפנף לפקקים מלמעלה: המכונית המעופפת של איירבוס

המכשיר, שהיה בפיתוח כשנתיים, עוצב על ידי מעצב-העל פיליפ סטארק, ועשוי כולו ממה שהחברה מגדירה כחומר קרמי חדש. על פי החברה, החומר החדש אמור להיות גם עמיד יותר וגם לספק תחושה יוקרתית יותר. עוד תורמים לתחושת היוקרתיות פסי זהב 18K מסביב לעדשת המצלמה וחיישן טביעת האצבע.

בניגוד ל-Corner R, מכשיר עם מסך 'נטול מסגרת' שהוצג על ידי שארפ לפני כשבועיים, כאן לא מדובר בקונספט, אלא במכשיר בייצור המוני שצפוי להיות זמין כבר בחודש הבא, ותג המחיר שלו עומד על 515 דולר לגרסה הרגילה ו-590 דולר לגרסה המתקדמת יותר - זול יותר מהגרסה הבסיסית ביותר של אייפון 7.

במקביל ל-Mi Mix, הכריזה הענקית הסינית על ה-Mi Note 2, פאבלט הדגל החדש שלה, שינסה לזנב בגלקסי נוט 7 של סמסונג ובמשתמשים שנאלצו לוותר עליו בשל פרשת ההתלקחויות.

המתחרה של שאומי כולל לא מעט מאפיינים של הנוט 7 ז"ל, כמו מסך 5.7 אינץ' מעוגל משני צדדיו, ברזולוציית 1,920x1,080 (ולא QHD), עם יחס גוף-מסך של 77.2%, מעבד Snapdragon 821 של קואלקום במהירות 2.35 גיגה-הרץ, גרסאות עם 4 או 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ונפחי אחסון פנימיים של 128 או 256 גיגה-בייט, וגם גרסת 64GB למסתפקים ב"מועט", מצלמה אחורית עם חיישן של סוני ברזולוציית 22.56 מגה-פיקסל ועדשה עם מפתח צמצם f/2.0, מצלמה קדמית 8 מגה-פיקסל עם פוקוס שמותאם בעיקר לצילומי סלפי וסוללת 4,070 מיליאמפר/שעה עם טעינה מהירה בתקן Quick Charge 3.0.

מחיר הדגם המתקדם של מכשיר החדש עבור צרכנים מחוץ לסין הוא כ-520 דולר, כשהמכשיר מגיע עם כל שירותי ואפליקציות גוגל.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime