יו"ר גוגל, אריק שמידט באירוע של מוטורולה מוביליטי
"יש 480 מיליון מכשירי אנדרואיד בעולם. אנחנו במקום הראשון, פי שניים או שלושה מהמתחרים"

הלילה (ד'), התקיים האירוע הראשון של חברת מוטורולה מובליטי, חטיבת הניידות של מוטורולה לשעבר, מאז שנרכשה בידי גוגל. ראוי אגב לציין שהשם מוטורולה נעלם מהלוגו שהוקרן על מסכי הענק באולם גות'אם בניו יורק (אין קשר לבאטמן) ונותרה רק ה-M המפורסמת בעלת הקצוות המחודדים.

את האירוע פתח אריק שמידט, היושב ראש הניהולי של גוגל, עם כמה תובנות על טלפונים סלולריים בכלל (צריך לקרוא להם "מחשבים סלולריים", ולא טלפונים, אמר), ועל מערכת ההפעלה מבית היוצר של חברתו, הלוא היא אנדרואיד, בפרט:

"הייתה לנו הצלחה מסחררת במשך חמש שנים עם אנדרואיד... 70 אלף טאבלטי אנדרואיד מופעלים כל יום. יש 480 מיליון מכשירי אנדרואיד בעולם. אנחנו במקום הראשון בעולם, פי שניים או שלושה מהמתחרים...לפי נתוני קומסקור האחרונים, 52 אחוז מהמכשירים בארה"ב הם אנדרואיד, ורק 33% אייפון...". שמידט ציין כי חברתו נכנסה מאוחר לשוק הטאבלטים, אך ציין נתון מרשים נוסף - 1.3 מיליון מכשירי אנדרואיד חדשים מופעלים (עוברים אקטיבציה) מדי יום.

טלפון נייד עם אנדרואיד (צילום: franckreporter, Istock)
"הייתה לנו הצלחה מסחררת במשך חמש שנים עם אנדרואיד... 70 אלף טאבלטי אנדרואיד מופעלים כל יום". שמידט | צילום: franckreporter, Istock

המנכ"ל החדש של מוטורולה מוביליטי, דניס וודסייד, שעבד תשע שנים בגוגל, תיאר את פניה של "מוטורולה החדשה", לדבריו.

"מוטורולה היא חברה שפותרת בעיות טכנולוגיות. אנחנו מהמרים שלושה הימורים גדולים", אמר וודסייד. "הראשון, על מהירות. על דור רביעי. מהיר יותר, זה טוב יותר.  כשאתה נותן לאנשים חיבור כזה, הם משתמשים בו. אנשים על דור רביעי, משתמשים בכמעט פי עשרה יותר מידע מאנשים עם דור שלישי", טען וודסייד.

"ההימור השני, הוא ניהול זרם. רוב הטלפונים לא יכולים לעבור יום שלם עם טעינה בודדת. אנחנו לא חושבים שזו חוויית משתמש טובה. מכשיר שמחובר לקיר, הוא לא נייד. אתה יכול לקנות עוד סוללה, אבל למה שתעשה את זה?", תהה המנכ"ל החדש.

"ההימור השלישי שלנו, הוא אנדרואיד. אנחנו מחוייבים למערכת. המכשירים שלנו יהיו עם דפדפן כרום מותקן מראש. מוטורולה החדשה מתחילה היום. אנחנו יודעים שמפתחים ומשתמשים מתקדמים רוצים את היכולת לשנות את המכשירים. כל המכשירים שנשיק היום, יהיו מבוססי ג'לי בין עד סוף השנה. אנחנו נשדרג את כל המכשירים שלנו שיצאו ב-2011 לג'לי בין. למכשירים שלא תומכים – אנחנו נציע לבעליהם 100 דולר זיכוי לרכישת מכשיר חדש", סיכם.

סמארטפון חזק ב-99 דולר

ריק אסטרלו, מנהל מוצר וסגן נשיא בכיר במוטורולה, הציג את המכשירים החדשים לבית הרייזר: ה-Razr HD יכלול מסך יותר גדול, שנמתח לקצוות המכשיר (4.7 אינץ'). עם איכות צבע טובה יותר מזו של האייפון 4S, וסוללה שמספיקה ל-16 שעות זמן דיבור. ל-Razr HD יש מעבד Krait כפול ליבה של קוואלקום, מצלמת שמונה מגהפיקסל, גיגהבייט זיכרון וכמובן, הוא מריץ את גירסה 4 של אנדרואיד, שזכתה לשם החיבה המקומי "קסטה", עם כרום מותקן מראש.

מוטורולה razr M
מוטורולה razr M

גב הקוולאר שהפך סימן ההיכר של מכשירי ה-Droid RAZR, הפעם עוטף את המכשיר מכל קצותיו. ל-Razr HD יהיה גם שבב NFC לתקשורת קרובה, 16 ג"ב נפח אחסון, וחרץ הרחבה לכרטיס מיקרו SD.

במהלך ההדגמה של כרום אגב, אירעה פאדיחה קטנה: דפדפן הכרום, בגלל רשת האלחוט המקומית, כשל בהעלאה זריזה של האתר של גוגל, שנחשב לקליל - ואסטרלו הפסיק את ההדגמה. לרייזר HD תהיה גם גירסת maxx, בעלת נפח סוללה מוגבר, של 3,300 מיליאמפר ונפח אחסון כפול - 32 גיגהבייט.

אך המכשיר המסקרן ביותר, הוא דווקא ה-RazrM, מכשיר שיימכר ברשת ורייזון (ככל הנראה כולל התחייבות) תמורת 99 דולר, ומבחינת מפרט החומרה שלו, לא נופל משני אחיו: הוא יכלול מעבד Snapdragon S4 (בדומה לנוקיה לומיה 920 שהושק שעות ספורות לפניו), במהירות 1.5 גה"צ, וגיגהבייט זיכרון, לצד מצלמה של שמונה מגהפיקסל.

בדומה למגמה במחשבים ניידים, דחסו כאן מהנדסי מוטורולה מסך של 4.3 אינץ' בגוף המיועד למסכי 3.5 אינץ' - כלומר מסך "מקצה לקצה",  עם מסגרת דקה, וסוללה חזקה יחסית של 2000 מיליאמפר.