ג'אברה חשפה הבוקר (ד') בישראל את קו המוצרים החדש שלה, ובראשו Pulse – אוזניות שמודדות דופק.

אוזניות הספורט Pulse של Jabra (צילום: ניב ליליאן | מגזין החיבור)
דיוק רפואי באריזה יומיומית. אוזניות הספורט של Jabra | צילום: ניב ליליאן | מגזין החיבור

בתחום דיבוריות הבלוטות' האישיות, הציגה ג'אברה מבחר חדש של אוזניות, בעיצוב נועז יותר, שמזכיר את העיצוב של המתחרה Jawbone. האוזניות כוללות תמיכה בהפעלת עוזרים קוליים סלולריים כמו סירי או Google Now, בעזרת כפתור ייעודי. המשמעות היא שלא צריך להוציא את הטלפון מהכיס כדי לשאול שאלות ולקבל תשובות. שתיהן יימכרו במחירים שנעים בין 369 ל-400 שקל.

ג'אברה גם עולה על הגל העולמי של אוזניות מוזיקה אלחוטיות, שהולכות ותופסות את מקומן של האוזניות המחווטות. מנהל השיווק של אזור EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה) בחברה, ג'ונתן פנינגטון, התגאה באיכות הצליל של האוזניות ביחס של עלות-תועלת.

בארץ, אמר רונן ברקוביץ', מנכ"ל נציגת ג'אברה המקומית ביקונקט, יעלו האוזניות האלו 499 שקל. האוזניות מגיעות בכמה צבעים ועמידות לנפילות, אבל לא במים. מהניסיון הקצר שהיה לנו איתן, הצליל אכן מוצלח, אם כי נצטרך לבדוק אותן לעומק כדי להגיע למסקנות.

עוד במגזין החיבור:

בתחום הספורט, קטגוריה חזקה מאוד, ג'אברה מנסה ליטול את ההובלה. לדברי פנינגטון, חוץ מדברים כמו צליל אלחוטי ועמידות למים, החוכמה היא גם לספק אפליקציות. וג'אברה אכן מספקת כאלו - הדגם העילי של החברה בקטגוריה זו הוא Pulse, דגם שגם מודד דופק. ג'אברה טוענת שרוב האנשים שמשתמשים ברצועת חזה כדי למדוד דופק, לא באמת משתמשים בה, כך שיש בשוק עניין באוזניות שמודדות דופק. לפי נתוני ג'אברה, 94% מהאוכלוסייה רצים ומאזינים למוזיקה כשהסמארטפון בכיסם. החברה מבטיחה כי המדידה של האזניות שלה מדויקת ברמה של 98% של אק"ג רפואי. מחירן בישראל - 990 שקל.

האפליקציה הנלווית של ג'אברה מנסה לתת מענה גם בתחום הצליל וגם בתחום של האימונים, כמו גם תאימות לאפליקציות ריצה פופולריות כמו Endomondo או Runtastic. ישנם 20 סוגי אימונים מתוכננים מראש, כולל האפשרות להוסיף סוגי אימונים שלא הוגדרו וסיכום אימונים עם כל הנתונים שאנחנו מכירים כמו מרחק, קלוריות שנשרפו ועוד. עוד תכונה חמודה שג'ברה שילבה באפליקציה היא מבחן VO2, שמודד את שריפת החמצן כעדות לרמת הכושר.

לכתבות נוספות במגזין החיבור