האם אפל צריכה להתחיל לחשוש? בסוף השבוע האחרון בתערוכת האלקטרוניקה IFA 2011  שמתקיימת בימים אלה בברלין, הציגה חברת סמסונג את הגלקסי נוט (Note), מכשיר סלולרי חדש ומהפכני שהוא שילוב בין טאבלט לטלפון נייד.

בכך סמסונג למעשה הוסיפה קטגוריית מכשירים חדשה לגמרי שלא היתה קיימת בשוק הסמארטפונים-מחשבי לוח עד כה.

אין תמונה
פיצול אישיות: סמארטפון או טאבלט? סמסונג גלקסי NOTE

מדובר במכשיר שנכון לעכשיו זכה להגדרה העממית: סמארטפון גדול מאוד והוא באמת  מצדיק את הכינוי, עם מסך בגדול 5.3 אינצ'  ומערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3  מבית גוגל, שמותקנת בטלפונים חכמים ולא מחשבי לוח.

רק לשם השוואה הטלפון החכם של סמסונג, הגלקסי S2 הוא בעל מסך 4.3 אינצ' ומחשב הלוח החדש של החברה עם 7.7 אינצ', שרגע אחרי השקתו בתערוכה נעלם באופן מסתורי, ככל הנראה בגלל המאבק מול אפל. 

סמסונג מאמינים שהמוצר החדש שלהם קולע לטעמם וצרכיהם של המשתמשים ומצליח לשלב את הצורך במחשב לוח וטלפון נייד בצורה נוחה ויעילה: "הסמסונג נוט משלב את התכונות החשובות והחיוניות של מכשירים שונים, בזמן שהוא משמר את הפונקציונליות של הטלפון הסלולרי. השילוב מעניק חווית משתמש חדשה לגמרי", נכתב בהודעה לעיתונות.

אין תמונה
ילד הסנדוויץ': גלקסי נוט (באמצע), גלקסי S2 (מימין), גלקסי והטאבלט של סמסונג (משמאל)

השינוי כמובן אינו מסתכם רק בגודל המכשיר. הנוט בעל יומן מעוצב ומשודרג שמאפשר ליצור, לערוך ולשתף בקלות. המכשיר כולל אפליקציה בשם S Memo ששומרת פתקים וציורים שנכתבו בכתב ידכם, כמו כן היא מתאימה לאחסון של תמונות, הקלטות קוליות וטקסט מוקלד.

תכונה בולטת נוספת היא האפשרות לשמור צילומי מסך, פונקציה מאוד נחוצה וכדאי שתותקן בכל מכשירי אנדרואיד כמו שכבר קיימת ב-IOS.

הנוט הוא מכשיר דקיק עם עובי  9.56 מילימטרים בלבד, תמיכה בעט מגע, מצלמת 8 מגה פיקסלים, מסך Super Amold. נכון לעכשיו לא ידוע מתי המכשיר יושק בחנויות ומה צפוי להיות מחירו.  

דבר המבקרים

עד כה נרשמה התלהבות בקרב המבקרים שהתנסו במכשיר וציינו לטובה את שילוב עט המגע שלרוב מתאים לטכנולוגיות של מחשבי הלוח, כמו כן האפשרות החדשה לצילום ושמירה של צילומי מסך הוסיפה לנוט לא מעט נקודות זכות.

>> טוקבק זהב – פיספסתם? כנסו להתעדכן, אולי הטוקבק שלכם בפנים  

>> לא רק אייפד: 10 הטאבלטים שעשו את שנת 2011