לאחר שנים של ציפייה, בשנה הבאה תוציא סמסונג את הסמארטפונים הראשונים עם מסכים גמישים, כך דווח לפנות בוקר (ג') בבלומברג.

טאבלט - סמארטפון גמיש של סמסונג (צילום: סמסונג, יוטיוב)
קונספט סמארטפון גמיש של סמסונג | צילום: סמסונג, יוטיוב

לפי מקורות בעלי ידע פנימי על תוכניות החברה, היצרנית הקוריאנית הצליחה להתגבר על המכשול העיקרי בדרך למכשירים גמישים - המחסור בחומר ציפוי למסך שיהיה מצד אחד עמיד ושקוף ומצד שני גמיש. עד כה השתמשה החברה במסכים גמישים בכמה מכשירים - אך הם לא היו גמישים, אלא הסתפקו בצורות בהן המסך אינו שטוח.

המכשיר הראשון מסוג זה היה Galaxy Round, שהושק לפני כשנתיים וחצי והיה בעל מסך קעור בזווית קלה מאוד. אחריו באו גלקסי Note Edge ודגמי S6 אדג' ו-S7 אדג', כולם בעלי מסכים עם קצוות קמורים בזוויות ניכרות יותר. במקביל, שחררה השכנה LG צמד מכשירים בשם G-Flex, בעלי מסך קעור ושילבה את המסך הקעור גם בדגמי הדגל G3 ו-G4 בשנתיים הקודמות.

המכשירים העתידיים של סמסונג כבר לא יסתפקו במסכים המקובעים בצורות שאינן מלבן שטוח. לפי הדיווח, אחד מהם יתקפל באמצע כמו ספרון, בעוד השני ייפתח מגודל של 5 אינצ' ל-8 אינצ' על ידי פרישה של חלק מהמסך שיהיה מגולגל בעת השימוש במכשיר כסמארטפון. בכך תגשים החברה שני רעיונות שהציגה כבר ב-2013 כאפשרויות עתידיות לשימוש במסכים הגמישים שלה, המכונים Youm.

 

לפי המקורות, המכשירים שיוצגו בשנה הבאה לא ישתייכו לסדרות הסמארטפונים הרגילות של סמסונג - S, A, J ו-Note - אלא לסדרה ניסיונית מיוחדת, שתצא בנוסף ולא במקום מכשירים אחרים. המטרה היא להיות החברה הראשונה שמוציאה סמארטפונים גמישים כמוצר צרכני ולא רק כרעיון, ולבדוק את תגובת הקהל. מומחים מעריכים שהתגובה הזו תלויה לא פחות בממשקי השימוש בצורות החדשות מאשר במחירם של המכשירים הניסיוניים.

סמסונג סירבה להגיב לדיווח.