מכירות הסמארטפונים של סמסונג נמצאות בירידה, והחברה הקדימה את השקת הדגמים הבאים שלה מספטמבר לעוד שבוע וחצי. אך אם להאמין לתמונה רשמית לכאורה של שני המכשירים הבאים של החברה, היא תתקשה מאוד לשכנע את הלקוחות שיש לה משהו מסעיר להציע להם.

תמונת יח"צ לכאורה של גלקסי Note 5 ו-S6 Edge Plus (צילום: Evan Blass, Twitter)
התמונה הרשמית הראשונה לכאורה של גלקסי Note 5 | צילום: Evan Blass, Twitter

אוון בלאס, אחד ממדליפי המידע הידועים והאמינים בתחום הסמארטפונים, העלה אתמול לטוויטר את התמונה שלפנינו, כשהוא טוען כי היא מציגה את המכשירים אותם צפויה סמסונג להשיק בסוף השבוע הבא - גלקסי Note 5 וגלקסי S6 Edge Plus (שייתכן כי ייקרא Note 5 Edge). לפי התמונה הרשמית לכאורה, המכשירים זהים לחלוטין לדגמי הגלקסי S6 ו-S6 Edge שהשיקה החברה בתחילת השנה, מלבד גודלם ועט הסטיילוס המאפיין את סדרת הסמארטפונים המוגדלים של סמסונג.

מלבד התמונה, פרסם בלאס מפרט צפוי של המכשירים, הכולל מעבד מתומן-ליבות של סמסונג, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 32 גיגה-בייט, מצלמות 16 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל מלפנים ומסך בגודל 5.66 אינצ' וברזולוציית 2K. זהו שדרוג קל מאוד לעומת מכשיר הדגל הקטן יותר של סמסונג, והוא עדיין כולל את מירב החסרונות שגרמו למכירות נמוכות מהצפוי - גב זכוכית שאינו מאפשר להחליף סוללה וחסרונם של חריץ להרחבת הזיכרון ונורת אינפרא-אדום לשימוש כשלט לטלוויזיה ומכשירים נוספים בבית.