בדרך לפלטפורמה חדשה: מוזילה חשפה זוג מכשירים הרצים על מערכת ההפעלה ה-Firefox OS המיועדים עבור מפתחים. המכשירים שיהיו מוכרים תחת השמות Keon ו-Peak פותחו במשותף עם חברת Geeksphone יהיו בין המכשירים הזולים שהפלטפורמה תציע, והעיצוב של שניהם זהה ודומה למדי דווקא למכשירי האייפון. גם בצד ממשק מערכת ההפעלה ישנו דמיון לא קטן.

Keon הוא המכשיר הראשון בו הוצגה המערכת עובד (Firefox OS Developer Preview) ובואפן מפתיע הוא בעל מפרט צנוע הכולל מעבד Snapdragon S1 ליבה בודדת 1GHz עם מסך מגע 3.5 אינצ’ ברזולוציית HVGA, מצלמה 3 מגה פיקסל, זיכרון 512 מגה ראם ו-4 ג’יגה אחסון פנימי עם אפשרות הרחבה בכרטיס microSD וסוללת 1580 מיל-אמפר.

מכשיר ה-Peak הוא מעט יותר מעניין הרץ על מעבד כפול הליבה Snapdragon S4 1.2GHz ומגדיל את המסך ל-4.3 אינצ’ qHD מסוג IPS, וכן מצלמה 8 מגה פיקסל אחורית ו-2 מגה פיקסל קדמית. הוא גם כולל את שלל החיישנים המוכרים כמו חיישן תאורה, תנועה ועוד, מקלט GPS, נורית LED להתראות וסוללה 1800 מיל-אמפר.

המפתחים יוכלו לעבוד על פיתוח אפליקציות למערכת באמצעות אמולטור ששיחררה מוזילה בחודש שעבר, כך שלא נדרשת חומרה על מנת להתחיל לפתח. מחירם של המכשירים עדיין לא פורסם


לכתבות נוספות באתר TGspot