יצרנית הסמארטפונים הסינית מייזו הכריזה אתמול (רביעי) על סמארטפון חדש, זירו (Zero). הוא מגיע ללא שקע טעינה, אין לו חיבור לאוזניות, רמקול חיצוני, מגרעת במסך, חריץ לכרטיס סים או כפתורים פיזיים - הוא פשוט מלבן עם מסך שכל החיבורים אליו נעשים בצורה אלחוטית בלבד.

הזירו מגיע עם מסך 5.99 אינץ', מעבד מהדור החדש ביותר, ואפשרות לטעינה אלחוטית במהירות. כמו כן, באופן טבעי, בשל העובדה כי בעצם אין חורים במכשיר, הוא עמיד בפני מים ואבק בתקן IP68. ואיך נעבור חברת סלולר בלי סים? טכנולוגיית eSIM, שכרגע לא פועלת בישראל, תחליף את חריץ כרטיס ה- SIM.

אמנם בחברה פרסמו בגאווה את "הטלפון הראשון בעולם ללא חורים" ובעזרת טכנולוגיות חדשות שפיתחה היצרנית הסינית היא הצליחה לוותר על כל היציאות והכניסות השונות, כמו שילוב האפרכסת מתחת למסך, אך בואו לא נשכח את החסרונות.

היא תאלץ אותנו להשתמש בדרכים אחרות לטעון את המכשיר - ולא באמת תוכלו להשתמש בו בזמן שהוא בטעינה. תהיו חייבים להתחבר בצורה אלחוטית כדי להאזין למוזיקה, ולא נדבר על זה שצריך להיסחב לכל מקום עם משטח טעינה.

נכון לעכשיו במייזו לא הודיעו על המחירו של הזירו או מועד ההשקה, אך סביר להניח שנראה אותו בתערוכת הסלולר בברצלונה בהופעת בכורה.