סטיב ג'ובס (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
הכי מרוצים מהאייפון. מנכ"ל אפל לשעבר, סטיב ג'ובס | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

חברת J.D. Power ערכה סקר נרחב ובדקה את מידת שביעות רצונם של המשתמשים מהטלפונים החכמים שלהם, לפי ארבעה פרמטרים: ביצועים, קלות התפעול, תכונות, ועיצוב. הסקר הדו שנתי נערך בקרב 6,898 בעלי סמארטפונים ובוצע החל מינואר 2011 ועד יוני באותה השנה.

התוצאות לא היו מפתיעות, בפעם השישית ברציפות זכה אייפון בציון הגבוה ביותר במיוחד בזכות קלות התפעול שלו והתכונות שלו. מה שהוריד את הציון בסקר זה והקודם הם חיי הסוללה הקצרים שלו, כך לפחות חושבים המשתמשים.

וזה הדירוג המלא:

אפל והאייפון קיבלו  ציון מרשים של 838 נקודות על ציר של 1000, יצרנית הסלולר HTC הגיעה למקום השני עם 801 נקודות. חברת סמסונג, הגיעה למקום השלישי עם 777 נקודות, במקום הרביעי מוטורולה עם 775 נקודות. אחר כך בסדר יורד RIM יצרנית בלקברי (762), LG עם 760, פאלם (733) ובמקום האחרון והלא מכובד, חברת נוקיה הכושלת עם 721 נקודות בלבד.

ממצאים נוספים הראו כי משקל המכשיר חשוב מאוד עבור המשתמשים, אם המשקל עולה על 141 גרם ציון המכשיר יורד באופן משמעותי. כל המכשירים עם משקל גבוה מ-141 דורגו במקומות נמוכים מאוד. לשם השוואה אייפון 4 למשל שוקל 139 גרם וסמסונג גלקסי S2 שוקל 116 גרם בלבד. 

כמו כן, בולטת מאוד הפופולריות של מכשירים בעלי מסכי המגע. מכשירים בעלי הטאצ' סקרין קיבלו ציונים גבוהים (817 בממוצע), מאלה עם מקלדת פיזית (785), ואפילו מכשירים המשלבים מסך מגע עם מקלדת פיזית (782), חדשות לא טובות עבור בלקברי.

תכונות נוספות שהעלו את שביעות הרצון הן מהירות העיבוד והורדת הווידאו, מסכים מתקדמים SUPER AMOLED , צילום וידאו איכותי יותר. מבחינת צילום הסטילס, מסתבר שהצרכן מרוצה ממצלמה בת 5 מגה פיקסלים באותה מידה כמו ממצלמה בעלת 8 מגה פיקסלים או יותר.

 העובי קובע – הסקר מצא כי ככל שהמכשיר דק יותר, כך המשתמש מרוצה ממנו יותר.

סמארטפונים שהעובי שלהם היה מתחת ל-0.45 אינצ' קיבלו בממוצע 852 נקודות מתוך 1000, לעומת המכשירים ה"עבים" יותר (0.65) שקיבלו 783 נקודות בלבד.

לסיכום, הממצאים מראים כי כל בעלי הטלפונים החכמים, בלי קשר לחברה שייצרה אותם היו די מרוצים מתפקוד של המכשירים והפונקציות אותן הוא מבצע.

>> טוקבק הזהב – כבר גילו לכם מי ניצח ב'חי בלה לה לנד'?

>> וגם: עשיתם POKE בפייסבוק? אתם עלולים להגיע לכלא