אייפון 4S (צילום: istockphoto, אילוסטרציה - ארכיון)
הסוללה של אייפון 4S מחזיקה מעמד 6 שעות ו-14 דקות | צילום: istockphoto, אילוסטרציה - ארכיון

בעיית הסוללה המתרוקנת של אייפון 4S מבית אפל היא אחד הנושאים המדוברים בשבועות האחרונים שהגיעה לשיאה בהודעה רשמית של אפל כי אכן יש באג במערכת ההפעלה iOS 5 של האייפון שמרוקן אותה וכמובן הפיתרון שיגיע בשבועות הקרובים בצורת עדכון גרסה ל-iOS 5.

גם הסוללה של אייפון 4 זכתה ללא מעט סיקור שלילי ותלונות על חייה הקצרצרים. האם הסוללה של מכשירי אייפון היא באמת כל כך גרועה יחסית לטלפונים חכמים אחרים שקיימים בשוק? מסתבר שלא, ואפילו די רחוק מזה.

אתר הטכנולוגיה הגדול PCWorld ערך ניסוי לסוללה של תשעה סמארטפונים פופולריים וקיבל תוצאות שעלולות להפתיע אתכם מאוד.

הסמארטפונים שנבדקו כוללים את מכשירי הדגל המובילים של מוטורולה, HTC, סמסונג, LG ואפל כמובן, כשההשוואה התבצעה על ידי שימוש מלא במכשיר, הפעלה של קובץ וידאו עם בהירות גבוהה וסאונד סטנדרטי לשמיעה נוחה במקום סגור.

הווידאו באיכות HD, 720p שהתנגן בכל המכשירים דרך חיבור Wi-Fi  בלופ חוזר עד שרוקן את הסוללה. הניסוי התבצע פעמיים על כל מכשיר והתוצאות מראות את ממוצע הזמנים של שני הניסיונות.

הממצאים המפתיעים הראו כי סוללת אייפון 4S הידועה לשמצה הגיעה למקום השלישי מתוך תשעה, כשבמקום הראשון הסמארטפון עם אורך חיי הסוללה הגבוה ביותר והוא סמסונג גלקסי S2 עם סוללה שהחזיקה מעמד בתנאי הניסוי למשך 7 שעות ו-22 דקות.

במקום השני  my-Touch של T-Mobile עם זמן סוללה של 6 שעות ו-33 דקות, במקום השלישי אייפון 4S עוד לפני תיקון הבאג במערכת ההפעלה שאמור להאריך את חייה, 6 שעות ו-14 דקות עבודה.

במקום הרביעי עם ירידה דראסטית מוטורולה דרואיד ביוניק שעבד רק 4 שעות ו-50 דקות, אחריו HTC Inspire שהחזיק מעמד 4 שעות ו-31 דקות. במקום השישי LG Revolution עם 4:27, השביעי HTC ThunderBolt עם 4:23.

אחריו צמוד מאוד במקום השמיני HTC Sensation עם 4:22, ובמקום התשיעי והאחרון עם אורך חיי הסוללה הקצרים ביותר הוא מכשיר מוטורולה Triumph שהחזיק מעמד 4 שעות ו-14 דקות בלבד בתנאי הניסוי המוקפדים. 

>> רוצים לזכות בטלוויזיה תלת מימדית? ספרו לנו איזה סרט הייתם רוצים לראות בתלת מימד

>> חיים על הקצה: דלף לרשת - HTC Edge סמארטפון 'מפלצתי' של HTC