למדוד בגדים בחנות זו פעולה מרגיזה, אבל אנחנו חייבים לעבור אותה בשביל לרכוש חולצה או מכנסיים. באסוס רוצים שתתחילו להזמין בגדים מהבית דרך הסמארטפון, אבל בלי לוותר על מדידה - בצורה וירטואלית. לצורך כך, הכריזה החברה הטייוואנית בתערוכת האלקטרוניקה CES בלאס וגאס על ה-Zenfone AR.

הסמארטפון החדש של החברה כולל זוג מצלמות בחלקו האחורי, המאפשרות לזהות עומק ותנועה. מדובר בטכנולוגיית טנגו, עליה אחראית גוגל. הטכנולוגיה הזו מאפשרת גם לשחק במשחקי מציאות רבודה עם הסמארטפון. למשל, כאשר מסתכלים דרך מסך ה-Zenfone AR על שולחן, המכשיר יודע לזהות את העומק של השולחן ולהציב את הצעצועים הווירטואליים בהתאם למרחק האמיתי שלהם במציאות.

גאפ פיתחה לסמארטפון אפליקציה למדידת בגדים. האפליקציה מציגה הדמיה של בובה עם מבנה הגוף האמיתי של המשתמש. לאחר מכן, המשתמש בוחר את הבגדים מהקטלוג של גאפ ורואה איך הם יישבו עליו. ניתן להציג שתי בובות בעלות מבנה גוף זהה ולהלביש עליהן בגדים זהים במידות שונות, וכך לראות איזה בגד מתאים יותר. לאחר מכן, ניתן לרכוש ישירות מאותו מסך את הבגד הרצוי.

הנתונים הטכניים של ה-Zenfone AR כוללים מסך בגודל 5.7 אינץ' בעל רזולוציית WQHD, שתופס 79% מחלקו הקדמי של המכשיר ומצופה זכוכית גורילה 4, תמיכה בטכנולוגיית משקפיי המציאות הדומה של גוגל – Daydream, מעבד סנפדרגון 821 עם זיכרון עבודה עצום של 8 ג'יגה-בייט וטכנולוגיית קירור מסוג Vapor, מצלמה אחורית עם חיישן 23 מגה-פיקסל של סוני וסוללה בקיבולת 3,300 מיליאמפר/שעה עם טעינה מהירה. המכשיר ייצא ברבעון השני של השנה.

עוד סמארטפון עליו הכריזה אסוס הוא זנפון 3 זום. מדובר במכשיר הכולל חיישנים של סוני, עדשה כפולה, זום אופטי x2.3 ומפתח צמצם f/1.7. המצלמה הקדמית לצילומי סלפי כוללת עדשה רחבה 13 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0.

המסך מגיע בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית Full HD, בעל ציפוי גורילה 5, סוללה עם קיבולת עצומה של 5000 מיליאמפר/שעה, מעבד סנפדרגון 625 והכל בעובי 7.99 מילימטר ומשקל 170 גרם. מועד ההשקה: פברואר 2017.