הסמארטפונים היום הופכים ליותר ויותר דקים, והמסך הולך ותופס לו יותר שטח נדל”ן בחזית המכשיר. בנוסף, חברות כמו סמסונג מייצרות את מכשירי הדגל שלהן עם מסכים מעוגלים בקצוות. בקיצור, אם הטלפון שלכם נופל, והוא הרי ייפול מתישהו, צפו לכאב ראש גדול. עכשיו מציגה חברת קורנינג הקנדית את הדור הבא של ה-Gorilla Glass, ציפויי הזכוכית המפורסמים שלה, שיהיה יותר עמיד לנפילות ולאורך זמן.

עד 15 נפילות מגובה מטר

בהודעה של Corning היא מתגאה בכך ש-Gorilla Glass 6 מספק ביצועים טובים יותר פי 2 מה-Gorilla Glass 5, שנמצאת בטלפונים כיום. בין היתר הוא ישרוד נפילות מגובה רב יותר, ואולי חשוב יותר – הוא יהיה עמיד בפני מספר גדול יותר של נפילות – עד 15 על פי הודעת החברה. מכיוון שעל פי הנתונים של החברה אנחנו מפילים את הטלפון שלנו 7 פעמים בשנה בממוצע, אנחנו אמורים להיות מכוסים.

בפני החברה עומדת משימה לא קלה כי הדרישות של יצרניות הסמארטפונים הן מכשירים דקיקים יותר ויותר, עם מסך מקצה לקצה – כמו שראינו כמעט בכל מכשירי הדגל של השנה. בנוסף, כדי לאפשר טעינה אלחוטית וגם בגלל העדפות עיצוביות שונות – יצרנים רבים מציידים את המכשירים שלהם בגב זכוכית. על כל זה אפשר להוסיף דרישות ייחודיות לסמסונג למשל עם המסכים המעוגלים שלה בסדרת הגלאקסי S והנוט, שהופכים את ההגנה על המסך למשימה מורכבת הרבה יותר. עם זאת, על פי קורנינג, דווקא המסגרת (Bezel) היא זו שהיתה הנקודה החלשה בשרשרת והיא זו שגרמה להיסדקות המסך, כך שהם לפחות לא מודאגים מהמגמה החדשה.

למרות העמידות הטובה יותר בפני נפילות, אל תצפו לביצועים טובים יותר בכל מה שקשור לשריטות. על פי החברה, הציפוי החדש יציג את אותה רמה של עמידות בפני שריטות כמו ב-Gorilla Glass 5, הדור הקודם, כך שעדיין לא כדאי לכם לשמור את הסמארטפון ואת המפתחות באותו כיס או תא בתיק.

פורסם ב-GeekTime

עוד ב-GeekTime

רובוט הקרבות הזה ניתן לתיכנות והוא שלכם תמורת 1,600 דולר
חברת החלל של ג׳ף בזוס השלימה בהצלחה ניסוי קריטי

הציפוי החדש כבר נמצא בבדיקה אצל יצרניות סמארטפונים והוא צפוי להגיע במכשירים “תוך מספר חודשים” על פי הודעת החברה, כך שככל הנראה המכשירים הראשונים שנראה עם הציפויים הללו יהיו מכשירי הדגל של 2019.