לפני הכל, חשוב להדגיש: את מה שרואים כאן אסור לעשות, גם לא אם אתם חושבים שיש לכם גמישות וקואורדינציה שמתחרות באלו של סימון ביילס.

בסרטון הזה, שצולם בשבוע שעבר על ידי שרה דלונג מפילדלפיה, נראית נהגת משחקת בסמארטפון שלה בשתי הידיים, בעוד את הגה המכונית היא מזיזה בעזרת הרגל. שרה סיפרה לתחנת הטלוויזיה המקומית ABC6 שהזדעזעה ממה שראתה והחליטה לצלם את האישה.

שרה הדגישה שהנהיגה עם הרגל תוך משחק בסמארטפון לא נמשכה רגע או שניים: בעלה שון, שנהג ברכב, דאג להישאר בקרבת הנהגת המסוכנת במשך זמן רב - כ-20 דקות - וכל הזמן הזה היא המשיכה לשחק בידיים ולנהוג ברגל.

"בשלב מסוים צפרנו לה, כדי ללכוד את תשומת ליבה, וצרחתי עליה, אמרתי 'תעזבי את הטלפון שלך!', והיא פשוט הסתכלה עלי, חייכה אלי וחזרה מייד למה שהיא לא עשתה שם על הטלפון שלה", סיפרה שרה. "מישהו ייהרג. זה למה התרגזנו כל כך. רואים אנשים על הטלפונים שלהם כל הזמן, אבל זה - זה הזוכה הגדול".

שון הוסיף: "ראיתי אנשים קוראים וכותבים על פנקסי רשימות, אבל נוהגים עם הרגלים?!".

הסרטון המזעזע הזה אינו היחיד שמראה נהגים שמהווים סכנה לעצמם ולסביבתם: סרטונים כאלה נפוצים למדי ברשת.

רק בחודש שעבר התפרסם סרטון של נהג אוטובוס בחברת "קווים" שצפה במשחק כדורגל בסמארטפון תוך כדי נהיגה, וזומן בעקבות הצילום לחקירה במשטרה.

בחור מסמס בנהיגה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הסרטון הבא צולם לפני כשנה וחצי על ידי רוכב אופניים באברדין שבסקוטלנד. הרוכב הבחין באדם שנהג לצידו בג'יפ לנד-רובר עצום שמשקלו כשלוש טונות כשאוזניו מכוסות אוזניות, בידו סמארטפון ולפניו מונח מחשב נייד פועל.

סרטון אחר, שצולם לפני יותר משנתיים, מראה נהג אמבולנס אמריקאי מתפרע לצלילי שיר של ריהאנה ומסיר את ידיו מההגה תוך כדי נסיעה. הבוסים שלו נזפו בו, אך רשיונו לא נשלל.