קשה להאמין, אבל למרות המבחר האדיר של סמארטפונים שנמכרים היום בארץ, יש כאלה שעדיין שומרים אמונים למותג שהביא לכאן את הבשורה - סדרת הגלקסי של סמסונג - וממשיכים לרכוש בעיקר סמארטפונים של החברה הקוריאנית.

אם גם אתם החלפתם לאחרונה מכשיר וקניתם גלקסי חדש - או כל אנדרואיד אחר - אחת השאלות הראשונות שלכם היתה כנראה איך להעביר אליו את אנשי הקשר שלכם. ובכן - זה פשוט מאוד. כל מה שצריך הוא ליצור קובץ גיבוי לאנשי הקשר ולהעביר אותו מהמכשיר הישן לחדש.

שימו לב: אם אתם רוצים שאנשי הקשר שלכם יישמרו בענן ויסתנכרנו לבד בין כל המכשירים שלכם ללא צורך להעביר אותם בעצמכם לכל מכשיר חדש, עברו למדריכים הבאים:

העברת אנשי הקשר מאנדרואיד ישן

נציין כי כל צילומי המסך בחלק זה נעשו על גלקסי S3. במכשירים שונים הניסוחים עשויים להיות שונים, אך התהליך זהה כמעט לחלוטין

היכנסו לאפליקציית אנשי הקשר, לחצו על כפתור התפריט ואז על "ייבוא/ייצוא" (Import/Export).

בחרו בייצוא לכרטיס הזיכרון (במכשירים ללא כרטיס הרחבה, בחרו באחסון הפנימי).

לפני אישור הייצוא כדאי לשים לב לכתובת הקובץ. אם תתקשו למצוא אותו בשלב הבא, חפשו את שם התיקייה המופיע בהודעה הזו.

המתינו לסיום והיכנסו לאפליקציית סייר הקבצים (למשל: בגלקסי S3 קוראים לה My Files). בתיקייה הראשית יופיע קובץ בשם Contacts.vcf. לחצו עליו לחיצה ארוכה ובחרו לשתף אותו באמצעות אפליקציה, כמו המייל שלכם או אפליקציית צ'ט כלשהי. שלחו את הקובץ לעצמכם בדרך שבחרתם.

העברת אנשי הקשר מאייפון:

היכנסו ל-iCloud מהמחשב הקרוב ומשם ל-Contacts.

ודאו שכל אנשי הקשר מסומנים (רקע כחול) על ידי לחיצה על כפתור התפריט (גלגל השיניים) בתחתית המסך ובחירה ב-Select All.

לאחר שהאפשרות מסומנת באפור (כלומר: מופעלת), לחצו שוב על כפתור התפריט והפעם בחרו ב-Export vCard. שמרו את הקובץ במקום ובשם שתזכרו על המחשב.

לסיום, שלחו את הקובץ לעצמכם דרך מייל, פייסבוק מסנג'ר או כל דרך תקשורת אחרת שעובדת בסמארטפון החדש.

העברת אנשי הקשר לסמארטפון החדש:

פתחו את האפליקציה דרכה שלחתם את הקובץ (למשל: צילום המסך למטה הוא בג'ימייל על אנדרואיד 5), מצאו את ההודעה עם הקובץ המצורף ובחרו בו. ייתכן שתישאלו באיזו אפליקציה להשתמש לפתיחה. בחרו באפליקציית אנשי הקשר ואז בחרו ב"מכשיר" (Device) כדי לשמור את אנשי הקשר על המכשיר החדש.

המתינו מספר שניות לסיום התהליך.

תשובות לכמה שאלות נפוצות:

  • שאלה: למה לא להעביר את כרטיס הזיכרון מהמכשיר הישן לחדש, אם ממילא הקובץ שמור עליו?
    תשובה: העברת כרטיס זיכרון ממכשיר אנדרואיד אחד לאחר עם המידע שעליו פוגמת אותו ומאוד לא מומלצת.
  • שאלה: ומה עם אנשי קשר ששמורים ב-SIM?
    תשובה: אם עדיין יש לכם אנשי קשר שמורים על ה-SIM - הגיע הזמן להחליט אם אתם מעבירים אותם לזיכרון המכשיר או מוחקים אותם. כיום, אין שום סיבה להשתמש באחסון אנשי הקשר ב-SIM, שמאפשר רק שם ומספר טלפון לכל אדם, ואינו תומך בכתובות מייל או יותר ממספר טלפון אחד לאותו אדם מבלי שיופיע כמה פעמים באנשי הקשר.
  • שאלה: רק בגלקסי כל זה עובד?
    תשובה: ודאי שלא. מכשירי אנדרואיד עובדים באותה צורה, ולכן המדריך תקף לכל מי שקנה מכשיר אנדרואיד, ולא חשוב אם זה גלקסי, LG, סוני אקספריה או כל סמארטפון אחר שמבוסס על המערכת של גוגל.

* המדריך פורסם במקור ב-22 ביולי 2013 ועודכן ב-16 בספטמבר 2015.