במשך שנים אירוע ההשקה השנתי של סמסונג התרחש בניו יורק אל מול אלפי צופים נלהבים. הפעם, בשל הקורונה, עולם ההשקעות הנוצצות התכנס לבתים. במקום מזנונים מושקעים, חבילות נשלחות לביתי העיתונאים עם חטיף ובקבוק בירה. במקום קהל צווח, מאות פרצופים קטנים שמצטרפים בזום.

כך השיקה הערב (ד') סמסונג סדרה חדשה של מכשירים: בראשם ה-Z-FOLD 2, הנוט 20 והנוט 20 אולטרה, ובנוסף גם את הטאבלט – הגלקסי טאב S7, אוזניות הגלקסי באדס לייב והשעון החכם גלקסי ווטש 3. אבל במקום המכשירים – גנבו את ההצגה דווקא השיפורים והפיצ'רים הקטנים שהיצרנית הקוריאנית הוסיפה למכשירים שלה, ובמיוחד – תחילתו של שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, שהוכרז באירוע הקודם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת. 

נוט 20 ונוט 20 אולטרה

הפאבלט החדש מבית סמסונג מושק שוב בשני דגמים, כשהנוט 20 יכלול מסך בגודל 6.7 אינץ', זיכרון ראם של 8 ג"ב, סוללת 4,300 מיליאמפר ומצלמה אחורית עם חיישן 64 מגה פיקסל, בעוד האולטרה משודרג במסך 6.9 אינץ', זיכרון ראם של 12 ג"ב ומצלמה אחורית בעלת חיישן 108 מגה פיקסל.

Galaxy S20 Note (צילום: סמסונג)
מכשירי הנוט החדשים. גם העט שודרג | צילום: סמסונג

הפעם התמקדו בהשקת הנוט ב-S-PEN- הסטיילוס של סמסונג. אחרי תלונות רבות של משתמשים לפיהן העט לא מדמה מספיק טוב שרטוט של עט אמיתית, בסמסונג הוסיפו מסכים בעלי רענון מהיר יותר, של 120 הרץ, ותוכנת בינה מלאכותית שמזרזת את תגובת העט.

המכשירים יושקו בארבעה צבעים מתכתיים – ירוק, שחור, אפור וברונזה – שהודגש לכל אורך הערב כצבע הנבחר. האולטרה יעלה בארץ כ-4,500 שקלים, והנוט יעלה 3,500 שקלים. המכשירים צפויים לנחות בישראל כבר ב-10 באוגוסט, ויוצעו למכירה בחנויות סמסונג ב-20 באוגוסט. 

אוזניות השעועית הגיעו: גלקסי באדס לייב

גם גרסה חדשה לאוזניות של סמסונג הושקו הערב, שהתמקדו בשני פיצ'רים – סינון רעשים אקטיבי, בדומה למתחרה איירפודס פרו, אך סינון רעשים ש"יעזור לכם לשמוע את מה שצריך" – כך יסוננו רק 97% מהרעשים, בעוד את כריזת הרכבת או האוטובוס תוכלו לשמוע. מבטיחים לעדכן איך זה עובד.

גלקסי באדס (צילום: סמסונג)
אוזניות אלחוטיות בצורת שעועית | צילום: סמסונג

גלקסי S7 טאב

סמסונג חוזרת לספרה 7 גם אחרי תקרית הנוט 7, ומציגה טאבלט חדש ומתקדם, גם הוא עם עט הסטיילוס, ה-S-PEN שנשמר דווקא בגב המכשיר, ועם מסך ברענון גבוה. מצטרף אליו כיסוי שהופך את הטאבלט למחשב נייד, עם משטח מעקב, קיצורי דרך ופיצ'ר של סמסונג שהופך את מערכת ההפעלה לדומה קצת יותר לווינדוס.

טאב S7 (צילום: סמסונג)
מכשירי ה"טאב" יגיעו עם מסך בקצב רענון של 120 הרץ | צילום: סמסונג

השעון החכם: גלקסי ווטש 3

בהשקת הגרסה החדשה של השעון החכם בלטה דווקא אפשרות קטנה שלו הרלוונטית במיוחד לימי קורונה – כשאימוני הכושר הביתיים תפסו תאוצה, השעון של סמסונג יכול להתממשק לטלוויזיה או לסמארטפון ולאפליקציית האימונים של החברה, וכך כשאתם תעשו סקוואטים או לאנצ'ים, המכשיר יספור את החזרות ויתעד את האימון.

גלקסי ווטש 3
השעונים החדשים החכמים של סמסונג

המתקפל החדש: Z FOLD 2

אחרי המכשיר הראשון שחטף בעקבות איכות הבנייה, ה-Z-FOLD שודרג וחוזק עם מנגנון פתיחה חזק יותר ומסך משודרג. למסך חיצוני של 6.2 אינץ' ולמסך פנימי נפתח של 7.6 אינץ'. בסמסונג לא פירטו הרבה על המכשיר החדש, והבטיחו שב-1 בספטמבר ייחשפו פרטים נוספים.

samsung galaxy z fold 2 (צילום: סמסונג)
המתקפל החדש. המפרט לא נחשף | צילום: סמסונג

שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט

אולי גולת הכותרת של הערב הזה. בשנה שעברה הכריזו סמסונג ומיקרוסופט על שיתוף פעולה, אולי בעקבות כשלונה של מיקרוסופט בהעמדת תחרות בגזרת מכשירי הסלולר. עכשיו שיתוף הפעולה נושא פירות: מעתה תוכלו לסנכרן את המשימות שלכם עם אאוטלוק, להתחיל לכתוב פתקים בטלפון ולהמשיך אותם בוורד, ואולי הכי מסקרן – לשחק במשחקי האקסבוקס שלכם גם דרך הטלפון הנייד, כולל חיבור לבקר המשחק של האקסבוקס.