סמסונג אלקטרוניקס שוקלת שינויי תמחור של המכשירים האחרונים בסדרת הדגל שלה, גלקסי S6 וגלקסי S6 Edge, לאחר מכירות מאזבות וירידה חמישית ברציפות ברווחיה הרבעוניים. סמסונג דיווחה על רווח נקי בסך 5.8 טריליון וון (כ-5 מיליארד דולר) - ירידה של 8% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה ופחות מתחזיות אנליסטים. הכנסות החברה ירדו ב-7% והסתכמו ב-48.5 טריליון וון, והרווח התפעולי ירד אף הוא - ב-4%.

השקת Galaxy S6 בישראל (צילום: יאיר מור, NEXTER)
לדגם עם הביקוש אין היצע, לזה עם ההיצע אין ביקוש. Galaxy S6 Edge | צילום: יאיר מור, NEXTER

ביצועי חטיבת השבבים של סמסונג אלקטרוניקס, המספקת מעבדים גם למכשירים מתחרים, צמצמו את הירידה ברווחים, אך לא הספיקו לקיזוז המכירות המאכזבות של הסמארטפונים. החברה דיווחה כי להשקה של מכשירי הדגל החדשים הייתה "השפעה שולית למדי", בשל מכירות נמוכות ועלויות שיווק מוגברות. סמסונג לא קראה נכון את הביקוש למכשירי ה-S6 שהושקו באפריל, ולא ייצרה מספיק מכשירי Edge בעלי מסכים קמורים. עם זאת, הגירסה הרגילה של ה-S6 התקשתה להתחרות בשוק הנוטה כיום למכשירים גדולים יותר - ביקוש שאפל נענתה לו בדגמים האחרונים שלה.

לכן, אמרו בחברה כי הם שוקלים מחדש את מחירי שני דגמי ה-S6. בנוסף, הקדימה סמסונג את השקת המכשיר הבא שלה, ככל הנראה גלקסי נוט 5 וגלקסי S6 Edge Plus. החברה תערוך אירוע השקת מכשירים ב-13 באוגוסט בניו יורק - מעט מוקדם מהמועד הרגיל, בתערוכת IFA כשלושה שבועות לאחר מכן. סמסונג ככל הנראה תשיק גם דגמים זולים חדשים. "על מנת להגדיל את מכירות המכשירים, נגיב לשוק, ולכך עשויה להיות השפעה שלילית על המחיר הממוצע שלהם", אמר פארק ג'ין-יאנג, סגן נשיא תקשורת סלולרית בשיחת ועידה בעקבות הדוחות. הוא הוסיף כי "מחירי הרבעון השלישי עשויים להיות נמוכים לעומת הרבעון השני".

סמסונג מתמודדת עם תחרות לא רק מצד אפל, כי אם גם מצד מתחרות סיניות כמו שאומי ו-וואווי, כמו גם מתחרות חדשות קטנות יותר כמו OnePlus, שהשיקה השבוע דגם חדש. לפי חברת המחקר IDC, סמסונג עודנה יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, אך נתח השוק שלה ירד ברבעון השני ל-22% לעומת 25% שנה קודם לכן. בסין רשמה החברה ירידה חדה במיוחד, מהובלת השוק למקום הרביעי.

מסמסונג ישראל טרם נמסר האם גם בישראל יתבצע מהלך הוזלה משמעותית של המכשירים.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: