ארכיון
ארכיון | צילום:

פרסום ראשון: שני חיילי צה"ל שהיו מעורבים בפרשת הפצת שמות החיילים ההרוגים ללא רשות ברשת הווטסאפ במהלך מבצע "צוק איתן" הועלו למשפט לאחרונה. לחדשות 2 Online נודע כי אחד מהם נשפט לשבעה ימי ריתוק ואילו חייל אחר רק ננזף. אחד החיילים משרת ברבנות הצבאית והשני באגף כוח האדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למעט החיילים האלה, נחקרו עוד חיילים רבים במסגרת הפרשה שנחקרה במשטרה הצבאית החוקרת, ואזרח נוסף גם הוא מעורב בפרשה. הפרשה החלה כשהודעה עם שמות ההרוגים באחד התקריות במבצע הופצה ברשתות החברתיות והגיעה לרבים. החקירה הצבאית בנושא הסתיימה.

ההפצה של ההודעות גרמה לעוגמת נפש רבה, מכיוון שחלק מהשמות שהתפרסמו היו חיילים שכלל לא נהרגו. חלק מהמשפחות שיקיריהן נהרגו שמעו על כך לראשונה באמצעות השמועות בוואטסאפ ולא באופן רשמי מהצבא.

קצין החינוך והנוער הראשי, תא"ל אבנר פז צוק, הורה בעקבות האירוע לחדד את הנהלים בנושא. "צה"ל עושה מאמץ לבשר למשפחות על הנורא מכל באופן אחראי ובליווי צוות מתאים, זאת רק לאחר שנעשה ווידוא שלא בוצעו טעויות", נכתב באגרת שהוציא בה קרא לקחת אחריות ולעצור את הפצת השמועות. "אין דרך טובה לבשר חדשות רעות למשפחה, אבל יש דרך נכונה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא התנהלה חקירת מצ"ח במסגרתה נחקרו שני חיילים שנמצאו מעורבים במקרה ונשפטו בדין משמעתי על ידי מפקדיהם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv