האם סמארטפון דגל יכול לעלות פחות מ-3,000 שקל? על השאלה הזו תנסה OnePlus לענות תשובה חיובית באירוע שייערך מחר (ג') בבוקר. החברה צפויה להכריז על OnePlus Two, סמארטפון המשתווה למכשירים המובילים בשוק אך מחירו נמוך מהם באופן משמעותי. לקראת ההשקה, הנה כל מה שתרצו לדעת כבר עכשיו.

OnePlus Two
תמונות של המכשיר החדש כפי שנחשפו באתר תקינה סיני

 

1. מה חדש?

לפי הפרטים שנחשפו עד כה, המכשיר השני של החברה צפוי להתבסס על אותם עקרונות כמו קודמו: מפרט חזק מצד אחד ומחיר זול מצד שני. עקרונות אלו יתבטאו במעבד Snapdragon 810 מתומן-הליבות של קואלקום, שנמצא במכשירים כמו One m9 של HTC ו-G-Flex 2 של LG; סוללה מוגדלת בקיבולת של 3,300 מיליאמפר/שעה; קורא טביעות אצבע; ושקע הטענה וחיבור אביזרים מסוג USB 3.1 (או בשמו האחר Type-C), המאפשר הכנסה של השקע לשני הצדדים.

פרטים אחרים, שהודלפו אך לא אושרו, הם זיכרון עבודה (RAM) בנפח עצום של 4 גיגה-בייט, מסך בגודל 5.5 אינצ' באיכות גבוהה, מצלמה אחורית עם חיישן 13 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית עם חיישן 5 מגה-פיקסל.

קראו גם: הנה הוא: ה-OnePlus 2 נחשף בתמונות ראשונות

2. ומה עם המחיר?

החברה הסינית מקווה שהמכשיר החדש שלה יהווה מתחרה שווה-מעמד למכשירי דגל של מותגים גדולים. זאת בניגוד למכשיר הקודם, שנחשב אלטרנטיבה זולה למכשירי דגל אך עם כמה פשרות בחומרה. לצורך כך, המפרט שופר לפסגת הטכנולוגיה הזמינה, ולא למפרט המבוסס על רכיבים בני כשנה כמו שנעשה ב-One. הדבר מעלה את מחיר המכשיר, אך החברה אמרה כי הוא צפוי לעלות פחות מ-450 דולר - כלומר: לפחות 100 דולר פחות ממכשירי דגל של יצרניות גדולות ולא הרבה יותר מ-100 דולר יותר מהמכשיר הקודם שלה בעת השקתו.

3. איך צופים בהשקה?

אם אתם רוצים ליהנות מתחושת הראשוניות שבצפייה באירוע השקה בינלאומי, תוכלו לצפות בו באמצעות אפליקציית ההשקה של החברה. האפליקציה זמינה להורדה למכשירי אנדרואיד בלבד, ותשדר את האירוע בטכנולוגיה פאנורמית (360 מעלות) למי שיש ברשותו אמצעי לצפייה בתלת-ממד באמצעות הסמארטפון, ובווידאו רגיל למי שאינו מצויד באמצעים כאלה. האירוע יתקיים וישודר מחר בשש בבוקר שעון ישראל. ב-NEXTER נפרסם את כל הפרטים זמן קצר לאחר תום האירוע.

OnePlus Cardboard (צילום: OnePlus)
המשקפיים שחולקו כדי לצפות בהשקה | צילום: OnePlus

4. האם צריך הזמנה לרכישה?

כן. בחברה פתחו כבר עמוד הרשמה לבקשת הזמנות לרכישת המכשיר החדש, תוך פרסום הבטחות בפורומים ליותר הזמנות שיחולקו יותר מהר ועדיפות ללקוחות נאמנים מהדור הראשון של המכשיר. נכון לשעת הכתיבה, נרשמו יותר מ-220,000 גולשים לרכישת המכשיר.

5. ומה עם ישראל?

המכשיר הקודם של החברה הסינית הצליח לצבור בישראל קהל מעריצים משמעותי, וזכה ללא פחות משלושה משווקים שונים. גם הפעם צפויה החברה לאפשר מכירה של המכשיר בישראל ללא הזמנה. C-Data, היבואנית הרשמית של החברה, צופה להגעה של המכשיר למשווקים המורשים בארץ באמצע ספטמבר (כלומר: מעט יותר מחודש לאחר ההשקה הראשונית).

בינתיים, יובל אטד, מייסד ויו"ר Chinabuy, מבטיח שגם באתר החברה שלו, המשמשת מפיץ עולמי של OnePlus, ניתן יהיה לרכוש את המכשיר ללא הזמנה החל מכמה שבועות לאחר השקת המכשיר.