סמסונג לא מתכוונת לטרגדיה הגדולה לעצור אותה: אתמול (ב') חשפה החברה כי בניגוד להערכות בשוק, היא לא תנטוש את סדרת גלקסי נוט בעקבות פרשת מכשירי הנוט 7 המתפוצצים.

הגילוי הזה היה חלק מהכרזה על תוכנית שדרוג שהחברה מציעה ללקוחות בקוריאה הדרומית. לפי סוכנות הידיעות רויטרס שמצטטת הודעה לעיתונות בקוריאנית של החברה, מי שהחזיר או יחזיר מכשיר נוט 7 יוכל לקבל S7 או S7 אדג' (בעל המסך הקמור) בחצי מחיר, ובשנה הבאה יוכל לשדרג לגלקסי S8 או Note 8.

.

עד כה הציעה החברה לרוכשי גלקסי נוט 7 בקוריאה הדרומית לרכוש גלקסי S7 ולקבל פיצוי בסך 100,000 וון (כ-340 שקל).

הפרט החשוב ביותר בהודעה הוא דווקא זה שמוזכר בה "על הדרך" - שסדרת הנוט תמשיך עם מספר 8, לאחר שהייצור של הנוט 7 הופסק וסמסונג ביקשה לאסוף את כל המכשירים שכבר נמכרו. למעשה, סמסונג מדלגת על דגם הנוט 7 וממשיכה האלה (אגב, גם הנוט 7 עצמו היה דילוג על השם נוט 6, בשל רצונה של החברה ליצור תיאום בין מספרי הדגמים של גלקסי S ונוט המושקים כל שנה).

ההחלטה הזו מעט מפתיעה, שכן בשבועות האחרונים נשמעו בתעשייה הערכות לפיהן פרשת המכשירים המתפוצצים פגעה בסדרת הנוט של סמסונג עד כדי כך, שהדרך היחידה להמשיך הלאה תהיה להפסיק למכור מכשירים תחת השם גלקסי נוט.

לחברה יש סדרות רבות אחרות שהיא יכולה היתה לנסות להציג את נוט 8 כחלק מהן, אם הוא יעוצב בצורה שונה מספיק מהמכשיר המתפוצץ (למשל: Grand ו-Mega, שתי סדרות של סמארטפונים גדולים). אלא שנראה שסמסונג לא מתכוונת לנהוג כך כלפי הלקוחות, מתוך אמון בכך שמכשירי הסדרה עדיין נהנים ממעמד מיוחד, בזכות הגודל, שילוב העט והמפרטים המתקדמים.