אייפון  (צילום: Feng Li, GettyImages IL)
החברה הכי שווה. אפל | צילום: Feng Li, GettyImages IL

טים קוק יכול להיות מרוצה: אפל שברה שיא אמריקאי והפכה היום (ב'), לחברה ששוויה הוא הגבוה ביותר אי פעם. כמה גבוה? לא פחות מ-621 מיליארד דולר. 

מניית אפל הגיעה לשיא של כל הזמנים בשל ההערכות כי החברה הולכת להכריז בקרוב מאוד על אייפון 5 ובשל השמועות על ההשקה המתקרבת של מיני אייפד, אייפד קטן (כ-7 אינצ'ים) וזול יותר (עד 200 דולר) שצפוי להיות מושק באוקטובר הקרוב יחד עם האייפון הבא.

השקת אייפד 3 (7 במרץ 2012) (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
יכול לפתוח שמפניה. מנכ"ל אפל, טים קוק | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

בנוסף אפשר להוסיף סיבות לעליית המניה של אפל כגון השמועות על הטלוויזיה של אפל, אפל TV, וכמובן הניצחון של אפל מול סמסונג בחלק מהתביעות ששתי חברות הענק מנהלות ביניהן בימים אלה. 

ואם כל זה לא מספיק, לאפל יש עוד סיבה לחגוג, את השיא היא גונבת מיריבתה המושבעת מיקרוסופט, ממש מתחת לאף. מיקרוסופט החזיקה עד היום בשיא של 618 מיליארד דולר שווי חברה, אותו היא קבעה בשנת 1999. ההשוואה למיקרוסופט לא לוקחת בחשבון את האינפלציה, הרי שאם היא תילקח בחשבון, השווי של מיקרוסופט הגיע בשיאו ל-850 מיליארד דולר, מה שקצת מקטין את ההישג של אפל. למקרה שהינכם תוהים מיקרוסופט שווה היום 257 מיליארד דולר.

נציין כי השיא שאפל שברה היום הוא אמנם מרשים, אבל מדובר בשיא עבור בורסה אמריקאית בלבד. יצרנית הנפט הסינית, PetroChina, שברה את השיא העולמי בשנת 2007, כשנסחרה בטריליון (!) דולר ביום המסחר הראשון שלה בבורסת שנגחאי. עם מקום לגדול, והכרזות גדולות עוד לפניה, אי אפשר לדעת לאן אפל עוד יכולה לעלות וכמה תמיכה וביטחון היא עוד יכולה לקבל ממשקיעים בבורסה.

>> הכירו את החיקוי הכי לוהט (וזול) של האייפון 

>>וגם: מפתחים חושפים: אייפון 5 יהיה ארוך יותר