מועמד לנשיא... ונביא? לפני שנה בדיוק, ועוד לפני שבכלל הפך למועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, צייץ ג'ו ביידן בחשבון הטוויטר שלו ציוץ שהיום נחשב ל'נבואי'. חודשיים לפני שמגפת הקורונה החלה להתפרץ ברחבי העולם, כתב ביידן: "אנחנו לא מוכנים להתמודדות עם מגפה" - וביקר את התנהלותו של הנשיא טראמפ בסוגייה, זאת לפני שאפילו אדם אחד נדבק בנגיף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביידן כתב את הדברים לאחר שצייץ מחדש כתבה שפורסמה ב"וושינגטון פוסט", שבה פורסם כי 195 מדינות בעולם – ובתוכן גם ארה"ב – לא מוכנות באופן מלא להתמודדות עם מגפה עולמית שתפרוץ. כשצייץ את הציוץ המדובר, הוא לא ידע שבסוף חודש דצמבר תתפרץ מגפת הקורונה, שגבתה את חייהם של כמעט רבע מיליון אמריקנים עד היום.   

 
"טראמפ החזיר לאחור את ההתקדמות שהנשיא אובמה ואני השגנו בסוגיית הביטחון הבריאותי", צייץ אז ביידן כשהוא מפנה אצבע מאשימה לעבר הנשיא המכהן, שהוא כיום היריב שלו במירוץ לנשיאות. "אנחנו זקוקים למנהיגות שבונה אמון ציבורי, מתמקדת באיומים אמיתיים ומגייסת את העולם כדי לעצור התפרצויות שכאלה, לפני שיגיעו אל חופינו".

שנה בדיוק אמנם חלפה מאז שצייץ ביידן את הדברים - אבל נדמה שהיום, כשהעולם כולו אכן מתמודד עם מגפה ומספרי הנדבקים והמתים שבים ועולים ברחבי ארצות הברית, שגם מצויה בשיאה של מערכת בחירות גורלית, המילים הללו מקבלות משנה תוקף - ורלוונטיות מתמיד. 

הציוץ ה'נבואי' של ביידן צף היום מחדש בטוויטר, ולמעשה הדגיש את ההבדלים בינו לבין טראמפ בכל האמור להתמודדות עם המגפה. בדיוק היום התראיין ראש הסגל של הנשיא טראמפ, מרק מדוז ברשת CNN ואמר: "אנחנו לא הולכים להשתלט על המגפה כי זה נגיף מידבק" - זאת למרות הקריאות החוזרות ונשנות של מומחים ברחבי העולם שאומרים כי ניתן להשתלט עליה, באמצעות שמירה על הכללים והתנהגות נכונה.