עוגיית המזל של טראמפ? מאפייה באוהיו טוענת שחזתה במדויק את זהות המנצח בבחירות לנשיאות ארצות הברית - בכל תשעת מירוצי הבחירות האחרונים. זאת, באמצעות ניתוח נתוני מכירות העוגיות שלהם. התחזית לבחירות 2020 - הנשיא המכהן מוביל וצפוי לנצח במירוץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רשת המאפיות "בוסקן" שבעיר סינסינאטי שבאוהיו טוענת שהיא חוזה את התוצאות על פי ניתוח המכירות של העוגיות המיוחדות שמשווקות לקראת הבחירות – עוגיות אדומות לרפובליקנים וכחולות לדמוקרטים. מנהל הרשת טוען כי התוצאות היו מדויקות לאורך כל מערכות הבחירות ב-30 השנים האחרונות, תוך סטייה של מקסימום ארבעה אחוזים.

טראמפ וביידן (צילום: רויטרס)
טראמפ וביידן | צילום: רויטרס

השנה, שלוש חנויות הרשת מוכרות שני סוגים של "עוגיות בחירות" – עוגיות כחולות עליהן מוטבעת קריקטורה של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן, ועוגיות אדומות עם תמונתו של המועמד הרפובליקני – דונלד טראמפ. ביום שני האחרון, מכירות העוגיות של הנשיא היו גבוהות יותר – נמכרו 8,439 עוגיות אדומות, לעומת 7,052 עוגיות כחולות.

עם זאת, צוות העובדים ברשת מסתייג ומציע כי ייתכן שאנשים נוטים לבחור את העוגיות בהתאם למועמד לו הם מתכוונים להצביע, אך ייתכן גם כי אנשים קונים את העוגיות של המועמד הנגדי כמעין "בדיחה פוליטית".

ביידן מוביל בימים אלה במרבית הסקרים הרשמיים בפער של כמעט 9 אחוזים - 51.2 אחוזים לעומת 42.3 אחוזים לטראמפ. בכל מקרה, במדינת אוהיו המתנדנדת, הנשיא המכהן מוביל על המועמד המתחרה בחצי נקודה בלבד.