פחות משבועיים לבחירות בארה"ב: פחות משבועיים נותרו עד הבחירות לנשיאות ארה"ב, ונדמה שכל מועמד מנסה לשלוף את השפן האחרון מהכובע רגע לפני הסוף. הלילה (בין רביעי לחמישי) נערכה עצרת בחירות של המפלגה הדמוקרטית בפנסילבניה, אליה הגיע לנאום לא אחר מהנשיא לשעבר ואויבו המושבע של טראמפ – ברק אובמה. ביידן אמנם מוביל על טראמפ בפער יציב בסקרים, אך עדיין ישנו רצון להשיג כמה שיותר קולות במדינות המתנדנדות לקראת קו הסיום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנאומו, אובמה יצא נגד ניהול משבר הקורונה של טראמפ בחודשים האחרונים. "עד עכשיו, יותר מ-200 אלף אמריקנים מתו ומעל ל-100 אלף עסקים נסגרו - מיליונים איבדו את העבודה שלהם", טען הנשיא לשעבר. "נשיא שמחליט להתמוד בפעם השנייה צריך לשאול את עצמו 'איך המדינה מתנהלת כיום לעומת איך שהיא הייתה 4 שנים קודם לכן' – ומי שמצבו השתפר אלו הם רק המיליארדרים שקיבלו הטבות מס".

אובמה המשיך: "מעולם לא חשבתי שדונלד טראמפ יאמץ את החזון שלי או ימשיך במדיניותי. ועדיין, קיוויתי למען המדינה שהוא עשוי לגלות עניין כלשהו לקחת את התפקיד ברצינות - אבל זה לא קרה. הוא לא גילה שום עניין לעשות את העבודה או לעזור לאף אחד חוץ ממנו וחבריו".

ג'ו ביידן ודונלד טראמפ, בחירות ארה"ב (צילום: רויטרס)
טראמפ וביידן בעימות הראשון בין השניים | צילום: רויטרס

הנשיא לשעבר הודה שמשבר הקורונה היה עשוי להיות קשה לכל נשיא ולא רק לטראמפ, אך טען שהוא לא עושה מספיק כדי לשמור על הציבור האמריקני בתקופה הזו. "מגפת הקורונה ככל הנראה הייתה יוצרת משבר קשה עבור כל נשיא, אבל נשיא אחר היה עושה הכל על מנת לא להרוס את המצב לחלוטין".

אובמה לא פספס הזדמנות 'להיכנס' בטראמפ על רקע הדברים הקשים שאמר על חיילי צבא ארה"ב. "ג'ו לא יקרא לחיילים שלנו 'פראיירים' או 'לוזרים', מי עושה דבר כזה? ג'ו לא ינהג ככה, הוא מבין את הרגישות. איתו ועם קמלה לא יהיה לכם את האמירות ההזויות האלה כל יום".

ג'ו ביידן וקמלה האריס (צילום: רויטרס)
ביידן והמועמדת לסגניתו - קמלה האריס | צילום: רויטרס

12 ימים נותרו עד הבחירות לנשיאות ארה"ב, ולמרות שביידן מוביל בבטחה בסקרים - בארה"ב כבר יודעים ששום דבר לא נגמר עד השנייה האחרונה. ניתן לצפות ששיא ההתכתשויות בין טראמפ וביידן יגיע מחר בלילה לשיא, כששניהם יעמדו על הבמה לקראת העימות השני והאחרון ביניהם לפני הבחירות.

טראמפ בהשבעה (צילום: רויטרס)
אובמה וטראמפ בטקס ההשבעה לפני כמעט 4 שנים | צילום: רויטרס