הצרות של טראמפ אינן נגמרות: המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב עוד מלקק את פצעיו בעקבות פרסום הקלטת בה השמיע אמירות המבזות נשים והלילה (בין רביעי לחמישי) חושף העיתון "ניו יורק טיימס" עדויות של שתי נשים שטוענות שהמועמד לרפובליקני הטריד אותן מינית. לאחר פרסום העדויות, שתי נשים נוספות טוענות שהוטרדו. כתבת של עיתון "People" טוענת שבמהלך ריאיון עם טראמפ הוא ניסה להכניס את לשונו לפיה ואישה שביקרה באחוזתו טוענת שניסה לתפוס את ישבנה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

המתלוננת הראשונה היא ג'סיקה לידס בת ה-74, שטוענת כי לאחר שצפתה בעימות האחרון בין טראמפ לקלינטון, שם הכחיש המועמד הרפובליקני שהטריד מינית נשים, היא חשה שהוא משקר לה בפנים. "רציתי להכות במסך", אמרה לידס בראיון שנערך בביתה שבמנהטן.

לטענת לידס, היא ואיל הנדל"ן נפגשו לראשונה לפני יותר משלושה עשורים, במחלקה הראשונה בטיסה לניו יורק. היא הייתה במהלך נסיעת עבודה וטראמפ ישב לצדה. לידס מספרת שכ-45 דקות אחרי ההמראה טראמפ הושיט את ידיו לעבר גופה ללא הסכמתה וניסה לגעת בה. "הידיים שלו נגעו בכל גופי. הוא היה כמו תמנון", שחזרה לידס, והוסיפה שלאחר המעשה הפוגעני עברה למושב אחר במטוס.

טראמפ ומתלוננות נגד קלינטון (צילום: רויטרס)
טראמפ במהלך מסיבת עיתונאים עם נשים שטוענ | צילום: רויטרס

אישה נוספת שטענה שטראמפ הטריד אותה מינית היא רייצ'ל קרוקס. לפי הדיווח, בשנת 2005 קרוקס הייתה בת 22 כשפגשה את טראמפ ליד מעלית בבניין הקרוי על שמו במנהטן. קרוקס ידעה שחברת הפיתוח בה עבדה ניהלה עסקים עם טראמפ ועל כן הציגה עצמה בפניו ולחצה את ידו, אלא שלטענתה טראמפ לא הסתפק בזה והחל לנשקה על לחיה ואף ניסה לנשק אותה בפה.

"זה היה כל כך לא הולם", שחזרה קרוקס. "הייתי מאוד מדוכאת מהעובדה שהוא חשב שאני כזו לא משמעותית שהוא יכול להתנהג אליי כך". קרוקס הוסיפה שהיא סיפרה לאחותה על האירוע, אך זו סירבה להאמין לה. לדבריה היא בחרה לפרסם את הסיפור מאחר שהיא חושבת שהציבור צריך לדעת על יחסו המבזה כלפי נשים.

מיד לאחר פרסום העדויות ב"ניו יורק טיימס" שתי נשים נוספות טענו שהוטרדו על ידי טראמפ. כתבת של העיתון "people", נטשה סטוינוף טוענת שטראמפ הטריד אותה במהלך ריאיון איתו ועם אשתו מלינה לציון יום הנישואים הראשון שלהם ב-2005. טראמפ לקח אותה לחדר מבודד בבית, סגר את הדלת אחז בה בחוזקה וניסה להכניס את לשונו לפיה. אישה נוספת אמרה לעיתון "פאלם ביץ' פוסט שבזמן שעזרה לחברה לצלם באחוזתו של טראמפ הוא ניסה לאחוז בישבנה.

אנשיו של טראמפ מיהרו להכחיש את הדיווח ולטעון כי מדובר בסיכול ממוקד של העיתון עמו נמצא טראמפ בסכסוך ממושך. "המאמר כולו בדיוני, ועבור העיתון "ניו יורק טיימס" לבצע רצח אופי נגד מר טראמפ על נושא כזה הוא מסוכן", אמר ג'ייסון מילר, יועץ התקשורת בקמפיין של המועמד לנשיאות.

כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי בעקבות הפרסום שוקל המועמד הרפובליקני לתבוע את ה"ניו יורק טיימס". על פי הכתבת שפרסמה את הידיעה, מייגן טווהי, יש בידיה הקלטה של טראמפ שמאיים עליה כי אם תפרסם את הסיפור הוא יתבע את העיתון.