מתראיין לראשונה מאז הבחירות (צילום: רויטרס)
טראמפ וקלינטון. המנצחים של הערב | צילום: רויטרס

משחק ביתי: דונלד טראמפ מהמפלגה הרפובליקנית יכול להיות רגוע אחרי שהשיג כצפוי ניצחון במדינת הבית שלו - ניו יורק. מעבר לתחושת הסיפוק בדמות ניצחון במגרש הביתי, ניו יורק העניקה למיליארדר 89 מתוך 91 הצירים שלה, מה שהגדיל משמעותית את הפער מהמתחרה המוביל טד קרוז.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר ספירת הרוב המכריע של הקולות, מסתמן שטראמפ זכה ביותר מ-60% תמיכה. מושל מדינת אוהיו, ג'ון קייסיק קיבל קרוב ל-25% ולמקום האחרון הגיע טד קרוז עם 14% מהקולות. קרוז הבין עוד לפני פתיחת הקלפיות כי אין לו יותר מדי סיכוי בניו יורק והמשיך ליעד הבא שלו. 

במחנה טראמפ מקווים כי הפרש הצירים בין שני המובילים במירוץ שעומד כעת על 286 ימשיך לגדול מה שיבטיח לאיל הנדל"ן את המועמדות במחנה הרפובליקני.

"אני רוצה להודות לצוות שלי שעושה עבודה נהדרת. כולם יודעים זאת, גם בתקשורת יודעים זאת אבל הם לא יודו בכך", אמר טראמפ בנאום הניצחון שלו. איל הנדל"ן לא שכח לעקוץ את טד קרוז וטען כי "מבחינה מתמטית הוא יצא מהמרוץ".

המפסידים כבר מסתכלים קדימה (צילום: רויטרס)
המפסידים כבר מסתכלים קדימה | צילום: רויטרס

קלינטון מנצחת - סנדרס עדיין במירוץ

בצד הדמוקרטי, הכל היו בטוחים שמזכירת המדינה לשעבר קלינטון תזכה במירוץ בניו יורק, מדינת הבית שלה בפער משמעותי. אלא שהסנטור מוורמונט סנדרס לחם קרב עיקש והצליח לערער את הביטחון בניצחונה. לבסוף קלינטון אכן ניצחה וגרפה 58% תמיכה מול ה-42% של סנדרס.

הניצחון של קלינטון הלילה בניו יורק גדע רצף של שבעה ניצחונות רצופים שחיבר הסנטור היהודי-אמריקני. כעת קלינטון מובילה על סנדרס ב-713 צירים, וזאת לאחר שגרפה 169 מתוך 291 הצירים של ניו יורק.

בתוך כך, גורם רשמי בתפוח הגדול הצהיר כי יש "חשש כבד לאי סדרים" באתרי ההצבעה. לדברי בכיר נוסף, "אין דבר קדוש יותר במדינתנו מהזכות להצביע, אך למרות זאת מדי מערכת בחירות מגיעים דיווחים מאנשים שהוטעו, נשלחו להצביע בקלפיות שגויות או שלא איפשרו להם להגיע לקלפי שלהם".

מסיבות הנצחון של טראמפ וקלינטון יימשכו לתוך הלילה בתפוח הגדול, אך שני המועמדים ויריביהם כבר מסתכלים קדימה לעבר השבוע הבא, אז יתקיימו בחירות מקדימות בחמש מדינות נוספות.