בראיינט בזכייה החמישית באליפות (צילום: רויטרס)
קובי ישחק באיטליה? ארכיון | צילום: רויטרס

בשורה קשה לחובבי הכדורסל: אחרי חודשים של משא ומתן עיקש בין איגוד השחקנים לבעלי הקבוצות, היום יוכרע אם יוכרז סכסוך ב-NBA. הלילה בחצות שעון ארה"ב (7:00 בבוקר שעון ישראל) מגיע המועד האחרון להשגת הסכם בין שני הצדדים, אך בשל הפערים שבין דרישות הצדדים, נראה כי עונת ה-NBA הקרובה לא תצא לפועל.

עיקר הסכסוך נוגע לחלוקת הרווחים של הקבוצות. נכון להיום, שחקני הקבוצה מקבלים 57% מרווחי הקבוצה בכל העונה. בעלי הקבוצות מבקשים להפחית את האחוז משמעותית, מתוך הטענה שלמרות שישנם רווחים על הנייר, 22 מתוך 30 הקבוצות בליגה מפסידות בפועל כסף.

בפעם האחרונה שהוכרז סכסוך עבודה בין הצדדים, לפני עונת 1998-99, הוביל המצב לדחיית פתיחת העונה, אשר קוצרה בסופו של דבר ל-50 משחקים, במקום 82 בעונה רגילה. בכירים בהנהלת הליגה בעבר ובהווה סיפרו לרשת ESPN האמריקנית כי "האווירה היום מזכירה מאוד את האווירה שלפני עונת 98-99'".

גל של כוכבי NBA באירופה?

עומרי כספי, משחק כדורסל (צילום: חדשות 2)
עמרי כספי יחזור למכבי? ארכיון | צילום: חדשות 2

עם זאת, במידה ותהיה שביתה, יכול הדבר דווקא לשמח את אוהדי הכדורסל באירופה. שחקנים בכירים ב-NBA כבר הכריזו שבמידה ותהיה שביתה, הם לא פוסלים את האפשרות של לשחק עונה באירופה על מנת לשמור על הכושר. קובי ברייאנט ציין כי ישמח לשחק באיטליה, המדינה בה גדל כשאביו שיחק בה כדורסל ושותפו לקבוצה, הספרדי פאו גאסול עשוי לשחק בברצלונה.

כמובן שמאוד ייתכן שהנציג הישראלי ב-NBA, עמרי כספי, יחזור ללבוש את המדים הצהובים של מכבי תל אביב, אם השביתה תימשך אל תוך עונת 2011-2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק