סקס גורם לנו להיות חכמים יותר. אילוסטרציה (צילום: AP)
סקס גורם לנו להיות חכמים יותר. אילוסטרצי | צילום: AP

גם אם הוריכם לא השמיעו לכם מוזיקה קלאסית כשהייתם תינוקות, ייתכן שעוד לא מאוחר מדי להעלות את רמת האינטליגנציה שלכם: חוקרים בארה"ב ובדרום קוריאה אומרים כי סקס גורם לנו להיות חכמים יותר - כך מפרסם ה"ביזנייס אינסיידר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחקר נערך בעכברים ובחולדות והראה כי קיום יחסי מין משפר את הביצועים המנטליים של בעלי החיים שנבדקו ואף מגביר ייצור של נוירונים חדשים בהיפוקמפוס - אזור בקליפת המוח שאחראי על היווצרות זיכרונות.

בחודש אפריל האחרון דיווחה קבוצת החוקרים ממרילנד על תוצאות ניסוי שערכו בחולדות בוגרות. הניסוי הראה כי חולדות שקיימו יחסי מין הראו סימני שיפור בביצועים הקוגניטיביים. במקביל, קבוצת חוקרים מאוניברסיטת קונקוק בדרום קוריאה קבעה כי פעילות מינית מנטרלת במידה מסוימת את אפקט איבוד הזיכרון שנגרם לעכברים כתוצאה מלחץ.

צפייה מוגזמת בפורנוגרפיה מזיקה למוח?

קונדומים (צילום: רויטרס)
והעיקר: להישאר מוגנים | צילום: רויטרס

עם זאת, החוקרים חלוקים בדעתם בנוגע לשאלה האם צפייה בפורנוגרפיה היא מועילה או מזיקה למוח. חוקרי מוח מאוניברסיטת טקסס טענו לאחרונה כי צפייה מוגזמת בפורנו, כמו במקרים אחרים של התמכרות, עשויה לגרום לשינויים קבועים באנטומיה ובפתולוגיה של המוח.

מנגד טענו חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה כי עמיתיהם מטקסס לא הציגו "ראיות משכנעות" וקבעו כי המסקנה ולפיה צפייה בפורנוגרפיה גורמת לנזק מוחי היא תוצאה של חירויות מוגזמות ופרשנויות מוטעות של חוקרי המוח.

בין אם התמכרות לפורנוגרפיה מזיקה לנוח ובין אם לא, מחקר שנערך בחודש אוקטובר האחרון קבע כי אפילו צפייה ברפרוף בתמונות פורנוגרפיות פוגמת ב"זיכרון העבודה" - היכולת לחלק קשב ולשים לב למספר דברים שונים במקביל.

ניכר כי הקשר בין קיום יחסי מין לבין רמת אינטליגנציה הוא נושא שמעסיק חוקרים רבים במשל זמן רב. מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה ב-2012 מצא כי בני נוער חכמים יותר נוטים לדחות את קיום יחסי המין הראשונים שלהם. במחקר נקבע כי זיכרון עבודה גבוה מקטין את הסיכוי של בני נוער לקיים יחסי מין לראשונה בגיל צעיר.