אחת מכל 13 בנות-עשרה בבריטניה שנמצאות במערכת יחסים, נופלת קורבן להתעללות מינית. כך טוענים מנהלי קמפיין חדש שמסעיר את הממלכה הבריטית.

ראש הממשלה דיוויד קמרון הבטיח לשנות את ההתנהגות הפרועה של הבריטים במהלך הבחירות, הוא נלחם בבעיות השתייה ועכשיו - בתקיפות המיניות. הממשל שלו אחראי להפקת סרטון שנועד לזעזע את הצופים, המוצג בבתי הקולנוע וברשתות הטלוויזיה הלאומיות, סרטון המתאר "אונס במהלך פגישה".

על פי ההערכות, מאות אלפי נערות ונשים סובלות ממעשי אונס מסוג זה בעולם המערבי; אונס שמבוצע על ידי חבר או בן זוג, אבל לרוב הן לא מתלוננות והאנסים האלימים לא משלמים את הדין על המעשה.

"אנחנו רוצים שהציבור ידבר על זה"

סגנו של ראש הממשלה ומנהיג המפלגה הליברל-דמוקרטית ניק קלג אמר, "אנחנו רוצים להביא את הנושא הזה לציבור, אנחנו רוצים שאנשים ידברו על זה". לדבריו, "הקמפיין הזה יספק לבני העשרה את העובדות ואת התמיכה שהם צריכים כדי להבין שההתעללות היא לא חלק ממערכת יחסים בריאה".

הסרטון מיועד על פי היוצרים לבני 13-18. הוא מראה צעירה שסופגת התעללות מצד חבר להוט מידי, במהלך מסיבה ביתית. בסופו של הסרטון נשאלת השאלה "אם היית רואה את עצמך, האם אתה רואה אונס?".

באגודות למען נפגעי תקיפה מינית בבריטניה מברכים על הקמפיין וגם על הסרטון האלים. בארגונים הבריטים מקווים שהנוער יהיה יותר מודע למעשה עצמו ולאפשרויות שעומדות לרשות מי שסופג כזו התעללות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק