השער שעורר את הסערה (צילום: מגזין TIME)
השער שעורר את הסערה | צילום: מגזין TIME

הגיליון החודשי של המגזין האמריקני "טיים" טרם יצא לאור, אבל נראה שדי בתגובות הרבות שהחלו להצטבר עם פרסום השער שלו כדי לקבל אינדיקציה על ממדי הסערה שהוא צפוי לחולל. על העמוד הראשון כולו מרוחה תמונת ענק של אישה חולצת שד כשבנה, פעוט בן ארבע, יונק ממנה.

הכותרת שבחרו עורכי העיתון להצמיד לתמונה היא: "האם את מספיק אמא?". כלי תקשורת שונים דיווחו כי מי שבחרה לתעד את רגע ההנקה לטובת שער המגזין היא ג'יימי לין גרומט, צעירה אמריקנית בת 26 המתגוררת בלוס אנג'לס. את הצילום היא סיפקה יחד עם ריאיון הנוגע לגישה בפסיכולוגיה ההתפתחותית המכונה "הורות מקרבת" - שגרומט עצמה אימצה בחום.

ההורים הנמנים עם חסידי גישה זו נקראים לגלות משנה ערנות לצרכיהם של ילדיהם - שנתפסים כבני אדם שאמנם קטנים במידותיהם, אך בעלי צרכים גדולים למדי - הן במישור הפיזי אך בעיקר בזה הנפשי.

"זה נותן ביטחון עצמי רב"

כמו בנה המאומץ, סמואל, סיפרה גרומט כי גם היא - כתינוקת - ינקה מאמה עד שמלאו לה שש שנים. לבחירה שעשו הוריה בנושא סיפקה הסבר שלפיו "אבי היה מומחה לתזונה באוניברסיטה ואמי ראתה חשיבות רבה בתחום הזה, זו הייתה הסיבה לכך".

בריאיון שהעניקה ל"טיים" סיפרה גרומט כי אמה עצמה הניקה אותה עד הגיעה לגיל שש. "היא לא הייתה היפית. כולם חושבים שהיא הייתה כזאת משום שגרנו בצפון קליפורניה", היא אמרה. "אבי הלך לאוניברסיטת ברקלי, אבל הוא היה מדען תזונתי. שני ההורים שלי היו מאוד בתוך הקטע של תזונה, זו הסיבה".

גרומט דחתה את טענות מבקריה ואמרה כי אותה החוויה זכורה לה לטובה בלבד. "ההרגשה שיש לזה חיובית מאוד, כמו כשמעניקים לאמא חיבוק חם. יש בכך תחושה של אהבה אמיתית ולי זה הקנה ביטחון עצמי רב. מעולם לא חששתי שיינטשו אותי", היא תיארה.

נתוני רשויות הבריאות האמריקניות מצביעים על כך שגרומט אינה לבדה בתמיכה בהנקה - גם אם הדבר נמשך עד גיל צעיר בהרבה. כ-75% מהאמהות בארצות הברית העידו כי הן נוהגות להניק את ילדיהן, אך רק 44% ממשיכות בכך אחרי גיל חצי שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק