הכורים הלכודים בצ'ילה תועדו בקטע וידאו נוסף, בו הם מנסים להרגיע את יקיריהם ומדווחים: "כאן, 700 מטרים מתחת לאדמה, הכל מצוין". למרות מצבם, הכורים הודו למשפחות על התמיכה הרבה, לרשויות ואפילו לאלוהים - עליו הם סומכים שיחלץ אותם ממעמקי האדמה.

בימים האחרונים הגיעו למקום חברות תקשורת שמותחות קווים בעזרתם יוכלו הלכודים לשוחח עם בני משפחתם והמחלצים על פני האדמה. באמצעות המצלמות הזעירות שהוחדרו אל המכרה, ניתן לדעת שחלק מהכורים סובלים מגירויים קשים על עורם ומבעיות נשימה קלות - בעיות אותן פותרים אנשי החילוץ שמזרימים להם בגדים נקיים ותרופות.

"אל טיקונה"- הכורה הביישן

הכורים, כך מסתמן, די מרוצים מהניתוק שנכפה עליהם מהעולם החיצון, והאווירה במעמקים נראית שמחה מתמיד. כל 33 הלכודים מסרו ברכות לבני משפחתם הדואגים, חוץ מאחד , שמתבייש להופיע מול המצלמה. "אני רוצה להגיד משהו על 'אל טיקונה' (כינויו של אחד הכורים), הוא לא כאן כרגע , אבל הוא רוצה למסור את איחוליו למשפחה. מסיבות שידועות למשפחה הוא לא רוצה להיחשף".

הבעיה של "אל טיקונה", היא שבמידה ומאמצי החילוץ יצליחו והם יעלו אל מעל לפני האדמה, לא יהיה שום סיכוי בעולם שהוא, או מי מחבריו יישאר אלמוני. אז אולי כדאי להישאר למטה? ממש לא בטוח.