המסמך, כפי שפורסם באתר FBI (צילום: אף בי איי)
המסמך, כפי שפורסם באתר FBI | צילום: אף בי איי

חייזרים נחתו ברוזוול - עכשיו ההוכחה? מסמך שהתפרסם באתר ה-FBI מוכיח לכאורה שחייזרים אכן נחתו באזור רוזוול בניו מקסיקו, ארה"ב, בשנות ה-50 של המאה הקודמת. מדובר בפרשה שמסעירה כבר עשרות שנים את חובבי החלל והקונספירציות, והוכחשה פעם אחר פעם על ידי הממשל האמריקני.

ה-FBI פרסם אלפי מסמכי ארכיון באתרו, בחלק שנקרא "הכספת". ביניהם נמצא גם מזכר מאת הסוכן החשאי גאי הוטל, שנכתב ונשלח למטה בוושינגטון בשנת 1950.

במזכר, ששורת הנושא שלו היא "צלחות מעופפות", חושף הסוכן הוטל שחוקר מטעם חיל האוויר האמריקני הצהיר ש'שלוש צלחות מעופפות לכאורה התגלו בניו מקסיקו'".

"גוף אדם בגובה 90 סנמטימטרים"

האמת נמצאת שם בחוץ? (צילום: רויטרס)
כך היו אמורים להיראות "חייזרי רוזוול" | צילום: רויטרס

החוקר העביר את המידע לסוכן אחר, כך לפי המסמך. ה-FBI צנזר את זהות הסוכן וחוקר חיל האוויר. הסוכן הוטל כתב: "הן תוארו כבעלות צורה עגולה ומרכז בולט, היקפן כ-15 מטרים".

"כל אחת מהן הכילה שלוש גופות של מה שנראה כגוף אדם בגובה 90 סנטימטרים", נכתב בדיווח חוקר חיל האוויר האלמוני. הגופות היו "לבושות בבגד מטאלי בעל מרקם עדין מאוד". חוקר חיל האוויר היה סבור שהמכ"מים שמוצבים בבסיסים באזור הפריעו לפעילות הצלחות וגרמו להתרסקות. לדבריו, החוקר לא ניסה לבדוק את העניין לעומק.

סביר להניח שחשיפת המסמך תעורר מחדש את הספקולציות הרבות מספור באשר ל"פרשת רוזוול", אך בכניסה לאתר הארכיון של ה-FBI כתובה אזהרה: "חלק מהמסמכים ישנים וכבר אינם משקפים את עמדת הארגון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק