הבוקר עלה על קונטיקט, ותחושות המועקה והאבל הקשות על מותם של 20 התלמידים ושש המורות מורגשות היטב באוויר. יומיים אחרי הטבח, התלמידים, המורים ההורים ובני המשפחה מגיעים לפתח בית הספר עם פרחים ונרות, נושאים תפילות, ואולי כדי להקל - משחזרים את רגעי האימה. במהלך היום צפויות להתקיים הלוויות הראשונות של הקורבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את יום השבתון הזה פותחים הילדים והמורים בשיחות על האירוע הקשה, ומספרים לחבריהם על הרגעים שיישארו בזכרונם לעד. בין הילדים גם התאומים איתן ובן פאלי, בני ה-9, שמתארים בשפתם את אותו בוקר יום שישי.

"שמענו משהו וכולם חשבו שאלו בעלי חיים", הם סיפרו, "אבל אז שמענו יריות רובה, יריות שלא נשמעו כמו נשק צבאי או ירי של המשטרה. אלו היו יריות בשטח בית הספר".

צוות המורים הבין שחיי הילדים וחייהם שלהם בסכנה - והם פעלו כדי להבטיח את שלומם. "כולנו התחבאנו בחדר המורים, כולם היו שקטים והמורה שלי הצילה את החיים שלנו", תיאר אחד התאומים את האירוע. "היא קראה ל'אדון רובה' - בעלה, והוא זה שהזעיק את המשטרה".

לסגור עיניים

לא נקבל אירועים כאלה יותר. ניו טאון, אתמ (צילום: רויטרס)
בניוטאון מנסים לעכל את הטרגדיה | צילום: רויטרס

"אדון רובה", שוטרים, רוע ורצח - מהדורות החדשות לא מפסיקות לתאר את הרגעים הקשים, והילדים מקשיבים וקולטים הכל. "כאשר השוטר הגיע לקחת אותנו, הוא אמר לנו לסגור את העיניים והלכנו כמו שרואים בתמונות בחדשות", הוסיפו בן ואיתן לתאר, "הוא אמר לנו לסגור את העיניים מפני שהאיש שכב שם מת".

"אני לא יודע איזה ילדים נפגעו, אני רק יודע שהרבה ילדים נפגעו", סיפר אחד האחים, "יש לנו שני חברים שם ואנחנו לא יודעים מה קרה להם. היה שקט, הכל היה בסדר, הכל היה נורמלי כמו כל בוקר יום שישי - לכולם. ואז ... הכל השתנה".

המשטרה המקומית ממשיכה בחקירת הטבח, בניסיון להביא את המניע שאחרי המעשה המטורף שביצע אדם לאנזה. על פי נתוני המעבדה לזיהוי פלילי, לאנזה ירה בקורבנותיו מטווח אפס. רק אישה אישה אחת, עובדת בית הספר, ספגה כדור - ושרדה. על פי החוקרים במשטרת קונטיקט, לאנזה – פעל לבד ועל דעת עצמו.