החוק שינה המצב הקיים? אילוסטרציה (צילום: AP, חדשות)
ילדים רוסים? לא לידי משפחות גאות | צילום: AP, חדשות

המדיניות הנוקשה ברוסיה כנגד הקהילה הגאה תשפיע גם על גורלם של ילדים יתומים? בית משפט במדינה קבע כי יש לעצור את כל תהליכי האימוץ של ילדי רוסים ע"י הורים משוודיה - זאת עקב ה"חשש" שיגדלו במשפחות חד מיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרוסים מבקשים למנוע מצב שבו ילדים יתומים יאומצו על ידי הורים גאים משוודיה - מדינה הידועה בפתיחותה לזוגות חד-מיניים ובליברליות נרחבת למדי בנושא. "זה נורא. יש לנו 13 ילדים מרוסיה שאמורים להיות מועברים לחסותן של משפחות שוודיות ושאפילו כבר נפגשו עמן, ועכשיו הם לא יוכלו לעבור אליהן", אמר בצער יונאס פריברג, נציג סוכנות אימוץ שוודית לטלוויזיה במדינה.

ובעוד שבשטוקהולם הביעו צער ואף תדהמה מההחלטה הרוסית, פוליטיקאי בכיר במדינה בחר לכנות זוגות הומוסקסואליים "סוטים" ואמר כי אין להם כל זכות לאמץ ילדים. "הסוטים האלה? זה פשוט לא מקובל שהם יקחו ילדים תחת חסותם", אמר ויטלי מילונוב בראיון לרשת הטלוויזיה השוודית. "ילדים שגדלים במשפחות כאלה נהרסים מבחינה פסיכולוגית. כבר עדיף שיישארו ברוסיה", אמר.

הרשויות בשוודיה טרם אישרו שמתקיימים מגעים רשמיים בין המדינות שנועדו להסדיר מחדש את חוקי האימוץ, אך במדינה הביעו דאגה מההחלטה והצהירו כי ברצונם לפתוח בשיחות הבהרה עם הרשויות ברוסיה בנושא.