קים וטראמפ. לפני חודש הסכימו לשוב למו"מ (צילום: רויטרס, חדשות)
"כמעט בשוויון כוחות עם ארה"ב" | צילום: רויטרס, חדשות

שר החוץ של צפון קוריאה ממשיך בחילופי מהלומות עם ארה"ב, ושולח היום (רביעי) איום נוסף לעבר וושינגטון. בריאיון לסוכנות הידיעות הרוסית אמר השר כי "טראמפ הצית את פתיל המלחמה בנאום שנשא באו"ם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בהצהרתו התוקפנית והמשוגעת באו"ם, טראמפ הצית את פתיל המלחמה נגדנו", אמר. "אנחנו צריכים להשוות את התוצאה עם ברד של אש, לא עם מילים".

בריאיון אמר שר החוץ הצפון קוריאני כי תכנית הגרעין של פיונגיאנג מבטיחה את השלום והביטחון של האזור. "תכנית הגרעין שלנו לעולם לא תהיה נושא לדיון, לא כל עוד ארה"ב מתכננת למחוץ את צפון קוריאה. אנו כמעט במצב של שוויון כוחות עם ארה"ב".

"צפון קוריאה נערכת לשיגור טיל" (צילום: רויטרס, חדשות)
קוריאה ממשיכה לאיים | צילום: רויטרס, חדשות

 

על רקע המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה ובין ארה"ב לאירן, פרסמה מוקדם יותר היום רשת NBC כי במהלך פגישה עם בכירי מערכת הביטחון האמריקנית בקיץ הקודם, אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי ברצונו להגדיל עד פי 10 את הארסנל הגרעיני של ארה"ב. לדברי גורמים אמריקנים, יועציו של טראמפ, בהם מזכיר המדינה טילרסון, הופתעו מתגובתו של הנשיא.

על פי הגורמים, דבריו של טראמפ נאמרו בתגובה לסקירה שנערכה לו, ופירטה את הירידה בייצור הנשק הגרעיני בארה"ב מאז שנות ה-60. הפגישה שנערכה בחודש יולי תוארה כ"סקירה ארוכה ולעיתים מתוחה", של מבצעי ארה"ב ברחבי העולם. למרות דבריו של טראמפ, אמרו הגורמים כי הסקירה הציגה את היכולות הגרעיניות של ארה"ב כ"חזקות משהיו בשיא הייצור".

"לא ראינו באמירתו של הנשיא טראמפ כהוראה ישירה להגדלת מספר ראשי הנפץ", אמרו הגורמים. "אך ההערה מעלה שאלות לגבי היכרותו עם העמדה הגרעינית של ארה"ב".