הכוורת מתפוררת. טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
הודף את ההאשמות. טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

השלכות תנועת ה-#metoo יגיעו עד לבית הלבן? נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ספג במהלך התמודדותו ביקורת רבה על יחסו לנשים ואף הועלו טענות להתנהלות מינית פוגענית מצידו. היום (שני) צפוי להתחדש המאבק הציבורי נגד טראמפ: נשים שמאשימות את טראמפ בפגיעה או הטרדה מינית יקראו לקונגרס לחקור את ההאשמות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווחים בארה"ב, יותר מ-10 נשים צפויות להשתתף במסיבת עיתונאים ולקרוא לחקירה מקיפה של ההאשמות נגד טראמפ. מדובר בפעם הראשונה שהמאשימות פועלות ביחד על מנת לקרוא תיגר על התנהלות הנשיא.

מסיבת העיתונאים נערכת בחסות קבוצת היוצרים והיוצרות הדוקומנטריים "Brave New Films", שפרסמה לאחרונה סרט על ההאשמות כלפי טראמפ. נשיא ארה"ב הדף את ההאשמות ובבית הלבן הבהירו כי העמדה הרשמית היא שהנשים שמאשימות את טראמפ משקרות.

יותר מעשר נשים התלוננו במהלך קמפיין הבחירות בשנה שעברה על סוגים שונים של הטרדות, כולל נגיעות של טראמפ באיברים אינטימיים ללא הסכמה. 

ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באום (צילום: רויטרס, חדשות)
"להקשיב למתלוננות". היילי | צילום: רויטרס, חדשות

בריאיון לרשת CBS אתמול נשאלה שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, על עמדתה ביחס לתלונות נגד הנשיא, והפתיעה בגישה קשובה ואוהדת למתלוננות: לדבריה, "צריך לשמוע" את דברי הנשים שמעלות טענות להתנהגות מינית לא הולמת - גם מצד נשיא ארה"ב.

"אני מאוד גאה בנשים שנחשפות ומתלוננות, גאה בכוח ובאומץ שלהן. אני חושבת שהגיע הזמן", אמרה היילי. על ההאשמות נגד טראמפ אמרה: "הנשים שמאשימות צריכות להישמע וצריך להתמודד עם זה באופן פומבי. כל אישה שחשה מחוללת או שנעשה לה עוול זכאית לדבר. שמענו מהן גם לפני הבחירות".