"הניסוי דבר סטנדרטי מאוד" (צילום: רויטרס, חדשות)
"טראמפ לא מעוניין במלחמה עם קוריאה" | צילום: רויטרס, חדשות

מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון הכחיש היום (ראשון) את הדיווחים לפיהם טראמפ לא מאמין בפתרון דיפלומטי למשבר מול צפון קוריאה. "המגעים הדיפלומטיים מול צפון קוריאה יימשכו", אמר טילרסון. "לפחות עד שהפצצה הראשונה תיפול".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טילרסון התייחס למתיחות בחצי האי הקוריאני במהלך ריאיון לרשת CNN האמריקנית ואמר כי "הנשיא לא רואה במאמצים הדיפלומטיים כבזבוז זמן". טילרסון הוסיף כי טראמפ לא מעוניין לצאת למלחמה מול צפון קוריאה.

מזכיר המדינה הכחיש את הדיווחים לפיהם הנשיא "סירס" אותו מכל אפשרות לבצע מהלכים דיפלומטיים. "בפעם האחרונה שבדקתי אני עדיין שלם", אמר.

בתחילת החודש התייחס הנשיא טראמפ לניסיונות של מזכיר המדינה טילרסון לפתרון המשבר. "אמרתי לרקס טילרסון, מזכיר המדינה הנפלא שלנו, שהוא מבזבז את זמנו בניסיון לנהל משא ומתן עם 'איש הטילים הקטן'", אמר בהתייחסות לכינוי שהצמיד לקים ג'ונג און. "שמור על האנרגיה שלך רקס, אנחנו נעשה מה שצריך לעשות".

במהלך ההריאיון התייחס טילרסון גם להסכם הגרעין עם אירן ולכך שהנשיא בחר שלא לאשרר אותו אך לא ביטל אותו. "בוא נראה אם אנחנו יכולים לטפל בפגמים שבהסכם, בכך שנישאר ונעבוד עם שאר הצדדים ועם השותפים ובעלי הברית שלנו באירופה במסגרת ההסכם", אמר. "אנחנו רוצים לקחת את ההסכם כפי שהוא, לאכוף אותו במלואו, לוודא בקפדנות שאירן ממלאת את חלקה בהסכם".