שער המגזין "טיים"
שער המגזין "טיים" | צילום:

המגזין האמריקני טיים פרסם על השער שלו את "איש השנה" ל-2017: הקמפיין #MeToo שהחל תנועה עולמית של נשים שחשפו מקרים של עבירות מין שעברו. על שער המגזין מופיעות השחקנית אשלי ג'אד, הזמרת טיילור סוויפט ומהנדסת אובר סוזן פאולר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"פעולותיהן של הנשים על השער עודדו, יחד עם מאות נשים וגברים נוספים, תנועה שפעלה במהירות מדהימה ושינתה את התרבות שלנו", אמר העורך הראשי של המגזין אדוארד פלסנטל.

הקמפיין החל עם פרסומן של האשמות נגד המפיק ההוליוודי הארווי וויינסטין. עם ריבוי מספר הנשים שטענו כי המפיק האגדי תקף אותן או הטריד אותן מינית, כך גדל מספרן של הנשים בכל רחבי העולם שחשפו את המקרים שעברו בעצמן, בכל התחומים – תקשורת, פוליטיקה ותעשיות רבות אחרות.

המפיק ההוליוודי הארווי וויינסטין (צילום: רויטרס, חדשות)
וויינסטין, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי ההאשמות נגד וויינסטין נחשפו בין היתר טענות קשות גם נגד השחקן קווין ספייסי, העיתונאי צ'ארלי רוז, הקומיקאי לואי סי.קיי, הסנטור אל פרנקן והמגיש מאט לאוור. ההאשטג #MeToo תפס תאוצה ברשתות החברתיות השונות.

"התנועה הזו החלה במעשים אמיצים של נשים אינדיבידואליות, וגם של גברים, שבאו וסיפרו את סיפוריהם", הוסיף העורך, שכינה את התנועה "שוברות השתיקה". 

הזוכה של השנה שעברה (צילום: מגזין טיים)
הזוכה של השנה שעברה | צילום: מגזין טיים

מי שיצרה את ההאשטג שהפך כה פופולרי, טראנה בורק, אמרה כי "מעולם לא דמיינתי שדבר כזה ישנה את העולם, ניסיתי רק לשנות את הקהילה שלי. זוהי רק ההתחלה, ופה רק מתחילה העבודה".

הזוכה של השנה שעברה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, היה גם השנה מהמועמדים המובילים לזכייה בתואר ה"אדם, קבוצה או רעיון בעל ההשפעה הגדולה ביותר על אירועי השנה החולפת". יחד איתו היו גם נשיא סין שי ג'ינפינג. מועמדים נוספים לתואר היו החוקר המיוחד לעניין התערבות רוסיה בבחירות, רוברט מולר ונשיא צפון קוריאה קים ג'ונג און.