ההכרה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל עוררה זעם אצל הפלסטינים והגיע עד לאמסטרדם, כשפלסטיני נעצר הבוקר (חמישי) אחרי שניפץ חלונות של מסעדת "כרמל" הכשרה בעיר. בעל המסעדה , סמי בראון, אמר בריאיון לחדשות 2 כי למרות זאת הוא תומך לחלוטין במהלך של הנשיא האמריקני. "בשביל מה שטראמפ עשה שישברו את החלונות עוד עשר פעמים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "יש לי דגל ישראל בדרך כלל שמונף בחוץ, אבל הוא היה בפנים", שיחזר בראון. "הוא נכנס, שבר את החלון של הדלת, נכנס לעסק, לקח את הדגל, ובא להרביץ לשוטר עם הדגל. אחר כך בא שוטר אחר, קפץ עליו מאחורה, והשכיב אותו".

בראון בטוח שהפלסטיני עשה את הדברים בגלל ההכרזה של טראמפ. "ירושלים היא הבירה של מדינת ישראל", הצהיר. "אני גדלתי בשכונה ד' בבאר שבע, לא עושה חשבון לאף אחד, לא לימדו אותי גם חשבון".

הפלסטיני תועד במצלמות הטלוויזיה המקומית כשהוא מניף דגל פלסטין וצועק "אללה אכבר". בתיעוד נראים עוברי אורח ואנשי ביטחון צופים מהצד בזמן שהפלסטיני פורק את זעמו על זגוגיות המסעדה בעזרת מוט ברזל. רק שניות ארוכות לאחר מכן, כשפרץ לעסק בבעלות יהודית והוציא ממנו דגל ישראל, התנפלו עליו שני אנשי ביטחון שכבלו אותו באזיקים.

עד ראייה סיפר לערוץ הטלוויזיה AT5 כי האיש קרא סיסמאות בעד פלסטין וקשר את המעשה לתסיסה במזרח התיכון, בעקבות הכרזת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שהכיר אמש בירושלים כבירת ישראל.

בנו של בעל המסעדה סיפר כי הפעולה היא "מתקפה מעוררת פחד". "אף פעם לא ראיתי דבר כזה, כולם מודאגים", הוסיף. "קורה מדי פעם שאנשים יורקים פנימה, אבל דבר כזה לא ראיתי".