מניין ההרוגים בגל השריפות הקטלני בקליפורניה עלה ל-35 בעוד מניין הנעדרים עומד על כ-200 בני אדם. האש שטרם הושגה עליה שליטה כילתה אזורים רבים במדינה, כ-900 אלף דונמים עלו באש. מושל קליפורניה הכריז על מצב חירום באזור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד מלב השריפות ניתן לראות רכב של אנשי הצלה במאמצים לחלץ אנשים מהלהבות. "אני צריך לצאת מכאן, אני במקום רע", אומר הנהג בעת שגחלים בוערות מתעופפות על רכבו. "הוידאו מספר את הסיפור על כמה מסוכן וקשה האירוע", אמר מפקד משטרה מקומי. "זה לא נגמר, תתרחק מהבתים ותבין את החומרה של מה שהאש יכולה לעשות".

כמאתיים נעדרים, קליפורניה (צילום: SKY NEWS)
כמאתיים נעדרים, קליפורניה | צילום: SKY NEWS

כוחות הכיבוי עדיין נאבקים באש באחת מהשריפות הגדולות ביותר שידעה ארה"ב וממשיכים כל העת בניסיונות לאתר את הנעדרים. רבים מהקורבנות נשרפו כמעט לחלוטין, מה שמקשה מאוד על מלאכת הזיהוי. בשל כך, נאלצים לעיתים הכוחות להשתמש בטביעות אצבעות וקעקועים על מנת לזהות את הקורבנות. "אנו נאלצים לעבוד כך משום שאין לנו מספיק מידע לזיהוי בשל חומרת הכוויות", אמר אחד מאנשי ההצלה.

השריפות שפרצו ביום ראשון התפשטו בקצב מהיר בשל הרוחות העזות שפקדו את האזור. תושבים רבים נלכדו בלהבות שהתפשטו במהירות במהלך הלילה והרסו אלפי מבנים.