יותר מעשרת אלפים כבאים בשטח (צילום: רויטרס)
יותר מעשרת אלפים כבאים בשטח | צילום: רויטרס

שריפות הענק במערב ארה"ב ממשיכות לגבות קורבנות: הרשויות וכוחות הכיבוי בקליפורניה הודיעו הלילה (ראשון) שמניין ההרוגים מהאש המשתוללת בצפון המדינה עלה ל-40 בני אדם. לאור מספר הנעדרים הגבוה, מספר זה צפוי לעלות בימים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יותר מעשרת אלפים לוחמי אש, בסיוע מטוסי כיבוי ומסוקים, נאבקים כבר שבוע ימים ביותר מ-16 מוקדי אש בצפון קליפורניה שבמערב ארה"ב. על הקרקע, כוחות ההצלה פועלים כדי לספק מזון ומחסה לרבים שאיבדו את בתיהם או נאלצו להתפנות. 860 אלף דונמים של חורש, צמחיה ועיירות נשרפו באש המשתוללת צפונית לעיר סן פרנסיסקו. הרוח, שמשתנה בכל העת, מקשה על כוחות הכיבוי להשתלט על השריפות.

בעקבות השריפות, שהוגדרו כ"הקטלניות ביותר בהיסטוריה של קליפורניה", יותר מעשרת אלפים בני אדם פונו מבתיהם. אמש, פונו 3,000 בני אדם נוספים לאחר שזרמי הרוחות השתנו והאש התפשטה לכיוונים חדשים.

מימדי ההרס, קליפורניה (צילום: CNN)
מימדי ההרס, קליפורניה | צילום: CNN


"מדובר באחת הטרגדיות הגדולות שידעה המדינה", סיפר מושל קליפורניה ג'רי בראון במסיבת עיתונאים. "ההרס הוא נרחב ולא ייאמן. אף אחד לא צפה אירוע כזה".

מתקשים לאתר נעדרים, קליפורניה (צילום: רויטרס)
מתקשים לאתר נעדרים, קליפורניה | צילום: רויטרסכוחות הכיבוי ממשיכים כל העת בניסיונות לאתר את הנעדרים הרבים שגורלם לא יודע. רבים מהקורבנות נשרפו כמעט לחלוטים, מה שמקשה מאוד על מלאכת הזיהוי. בשל כך, נאלצים לעיתים הכוחות להשתמש בטביעות אצבעות וקעקועים על מנת לזהות את הקורבנות. "אין לנו מספיק מידע לזיהוי בשל חומרת הכוויות", אמר אחד מאנשי ההצלה.