טראמפ. "לא נשכח" (צילום: רויטרס, חדשות)
"האשמות שווא". טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

לפחות 13 נשים בארה"ב טוענות כי לפני שדונלד טראמפ נבחר לנשיא ארה"ב, הוא ביצע בהן מגוון עבירות מין, החל מהטרדה מינית ועד תקיפה מינית. אמש (שני) קיימו שלוש מהנשים מסיבת עיתונאים משותפת במהלכה שטחו את גרסתן בניסיון להציף את סיפוריהן פעם נוספת ולדרוש מהקונגרס לפתוח בחקירה. בתגובה, טראמפ הכחיש את התלונות וטען כי מדובר ברדיפה פוליטית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"למרות אלפי שעות שירדו לטמיון ומיליוני דולרים רבים שבוזבזו, הדמוקרטים לא הצליחו להוכיח כל תיאום עם רוסיה", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "אז כעת הם עוברים להאשמות שווא וסיפורים מומצאים של נשים שאני לא מכיר ומעולם לא פגשתי. פייק ניוז!".

המתלוננות סיפרו כי טראמפ נישק אותן בכוח ומישש אותן בזמן שהיה איש עסקים מפורסם לפני שהחליט לרוץ לפוליטיקה. "מדובר בהתנהגות סדרתית שאינה הולמת", אמרה רייצ'ל קרוקס שהאשימה כי טראמפ נישק אותה על השפתיים ב-2005 זמן שהשניים עלו יחד במעלית בבניין הנושא את שם הנשיא בניו יורק. "עבדתי במגדל טראמפ כפקידת קבלה. (הוא) נישק אותי בניגוד לרצוני, הרגשתי שאני לא יכולה לעשות כלום. אין הצדקה לשום תקיפה מינית כלפי נשים".

"אני פה מכיוון שהתוקף הוא היום הנשיא. נשים אזרו אומץ לבוא ולהתלונן וטראמפ בחר לברוח מעברו על אף ההוכחות שבידינו. (אני) רוצה להאמין שבנושא כמו זה אפשר להתגבר על המחלוקות הפוליטיות כמו במקרה ויינסטיין. פונה לקונגרס שיחקור את מעשיו".

מסיבת העיתונאים נערכת בחסות קבוצת היוצרים והיוצרות הדוקומנטריים "Brave New Films", שפרסמה לאחרונה סרט על ההאשמות כלפי טראמפ. מעבר לקרוקס, שתי המתלוננות שהשתתפו היום במסיבת העיתונאים הן טמפל טגרט, מיס יוטה ב-1997 שטוענת כי טראמפ נישק אותה בכוח על השפתיים ומינדי מקגיליוורי, שטוענת כי טראמפ חפן את ישבנה בשנת 2003 כשהייתה בת 23 במהלך הופעה של הזמר ריי צ'ארלס.

"חלמתי כילדה להיות מיס יוניברס", סיפרה טגרט. "לא חלמתי להפוך להיות כלי בידיו. לא חלמתי שייגע בי. לא חלמתי שיהפוך לנשיא". "ישבתי לידו במטוס כשהוא הטריד אותי", שחזרה מתלוננות נוספת. "אמרתי לכולם: 'רוצים לדעת איזה אדם הוא? אספר לכם'. כשהוא ניצח בבחירות הייתי הרוסה, חשבתי שמצבן של נשים השתפר, אבל טעיתי. כשסיפור ויינסטיין יצא הבנתי שאנשים משלמים על מעשיהם - חוץ מטראמפ, שהצוות שלו מכנה אותנו שקרניות. הייתי רוצה שהנשיא ישלם על מעשיו ואני חושבת שבעזרת MeToo זה אפשרי".