"הניסוי דבר סטנדרטי מאוד" (צילום: רויטרס, חדשות)
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

@על רקע סיום ביקורו הרשמי של הנשיא דונלד טראמפ באסיה, תוקפת שוב צפון קוריאה את ארה"ב. "בביקור באסיה הוכיח טראמפ את אופיו האמיתי כמשמיד השלום העולמי", אמר היום (שבת) שר החוץ הצפון קוריאני בסוכנות החדשות הרשמית של המדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הסיור הראשון שערך נשיא ארה"ב באזור מראה כי טראמפ מתחנן למלחמה גרעינית בחצי האי הקוריאני", נטען. "טראמפ עשה ניסיון נוסף להרחיק את אזרחנו מממשלתם". על אזהרתו של הנשיא טראמפ מוקדם יותר השבוע, כי לצפון קוריאה אסור להמעיט בערכה של ארה"ב, אמר שר החוץ כי "שום דבר לא ירתיע אותנו מלהמשיך ולקדם את תכנית הגרעין שלנו". 

לא עניין של צפ' קוריאה, שני הנשיאים (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
הנשיא טראמפ באסיה | צילום: רויטרס, חדשות

מוקדם יותר השבוע, איים הנשיא האמריקני על מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ואמר כי הוא נמצא בסכנה, ובצפון קוריאה מיהרו להשיב אש. "ארה"ב תמשיך לבהות בתהום האבדון כל עוד 'המשוגע הזקן' הנשיא טראמפ יישאר על כסאו", אמרו בממשל הצפון קוריאני.

המדינה המבודדת דרשה מארה"ב להפסיק עם "המדיניות התוקפנית" נגד קים ג'ונג און ושלחו איום תקיף. "החלטה מכרעת צריכה להתקבל", נמסר בהודעה. "אם ארה"ב לא רוצה להגיע לחורבן טרגי ולאסון גרעיני נוראי".

טראמפ נשא הבוקר נאום תוקפני במיוחד בפני הפרלמנט הדרום קוריאני במסגרת ביקורו המדיני באסיה. בנאום שיגר טראמפ איומים מפורשים לצפון קוריאה ומנהיגה - והתריע: "אל תמעיטו בערכנו ואל תנסו אותנו".

"המשטר (הצפון קוריאני) פירש את הריסון האמריקני בעבר כחולשה, זו תהיה טעות פטאלית", אמר טראמפ. "זהו משטר שונה לגמרי מזה שהיה לארצות הברית בעבר. אל תמעיטו בערכנו ואל תנסו אותנו".