מערכת טילי הגנה אירנית, ארכיון (צילום: צילום מסך)
מערכת טילי הגנה אירנית, ארכיון | צילום: צילום מסך

מסר מרומז מטהרן לנשיא הנבחר טראמפ: שר החוץ האירני הבהיר היום (חמישי) כי מבחינת אירן "כל הצדדים מחויבים להסכם הגרעין", אך לדבריו לטהרן "יש אופציות אם זה לא יקרה". השר, מוחמד ג'וואד זריף, אמר את הדברים בתגובה להצהרות קודמות של טראמפ, לפיהן יפעל לביטול ההסכם שנחתם בין אירן למעצמות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כמובן שהאופציות שלנו לא מוגבלות, אבל תקוותנו ושאיפתנו היא להעדיף יישום מלא של הסכם הגרעין", אמר זריף במסיבת עיתונאים בסלובקיה. השר חזר על דברי הנשיא האירני רוחאני, לפיהם "צד אחד לא יכול לבטל את ההסכם".

הנשיא האירני חסן רוחאני הבהיר אתמול כי "ההסכם ההיסטורי עם המעצמות לא יוכל להתבטל על ידי ממשלה אחת". במהלך הקמפיין שלו, טראמפ מתח ביקורת קשה על ההסכם ובמספר הזדמנויות אף הבטיח להביא לביטולו עם היבחרו לנשיאות.

רוחאני וטראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
"ההסכם לא יכול להתבטל ע"י ממשלה אחת" | צילום: רויטרס, חדשות

בריאיון לטלוויזיה האירנית, אמר רוחאני כי מעמדה הבינלאומי של ארצות הברית נחלש "בשל מדיניותה בתקופה האחרונה", כדבריו. הוא הוסיף כי "תוצאות הבחירות מצביעות על כך שחוסר היציבות שבה תימשך לעוד הרבה זמן".

בממשל הנשיא היוצא ברק אובמה אמרו כי הם נותרים מחויבים לוודא שהסכם הגרעין יכובד על ידי כל הצדדים. "נקיים את כל ההבטחות שהבטחנו", אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט.