עו"ד לטראמפ: אל תעיד בפני מולר (צילום: רויטרס)
ישלם 25 מיליון שולר כפיצוי | צילום: רויטרס

הנשיא הנבחר של ארה"ב דונלד טראמפ הסכים לשלם 25 מיליון דולר במסגרת הסכם פשרה בתביעות שתלויות ועומדות נגד האוניברסיטה הקרויה על שמו - כך מסר התובע הכללי של ניו יורק אמש (שישי). הסכם הפשרה צפוי לשים סוף לסוגיה ולמנוע מצב שהנשיא הנכנס יצטרך לעמוד לדין.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נגד אוניברסיטת טראמפ הוגשו 3 תלונות: 2 תלונות ייצוגיות בקליפורניה ואחת נוספת שבוססה על ידי התובע הכללי של ניו יורק, אריק שניידרמן. הסכם הפשרה מתייחס לכולן והתיק צפוי להיסגר.

התלונות של הסטודנטים נגד "אוניברסיטת טראפ" עסקו בהבטחות שווא, לכאורה, שהציעה האוניברסיטה לפיהן הם צריכים לשלם 35,000 דולרים כדי ללמוד את "הסודות הכמוסים" של ההשקעות של טראמפ ממרצים מן השורה הראשונה. בפועל, הם טענו, זה היה רק פיתיון לתשלום כוזב.

"דברים יראו אחרת". טראמפ (צילום: CNN)
טראמפ מחוץ לאוניברסיטה | צילום: CNN

"מדובר בניצחון גדול עבור יותר מ-6000 קורבנות של אוניברסיטת ההונאה של טראמפ", אמר שניידרמן בהצהרה על הסכם הפשרה. עורכי דינו של טראמפ, שדחו לאורך כל הדרך את תלונות הסטודנטים, טרם מסרו תגובה על הסכם הפשרה. במהלך הדיונים בסוגיה אמר טראמפ כי הסטודנטים לא היו צריכים לקבל את הסיסמאות השיווקיות של האונירסיטה כפשוטן.

במהלך קמפיין הבחירות שלו, טען טראמפ שהשופט שעסק בשתיים מהתלונות הללו בקליפורניה, גונזלו קוריאל, מוטה נגדו משום שהוא ממוצא מקסיקני, וזועם על מדיניותו של טראמפ ביחס למהגרים בלתי חוקיים ממקסיקו. קוריאל היה זה שדחק בצדדים להגיע להסכם פשרה המבוסס על תשלום פיצוי מצד טראמפ.