רעידת אדמה חזקה בעוצמה 7.8 דרגות הורגשה היום (ראשון) בניו זילנד, כך דיווח המכון הגיאולוגי האמריקני. מוקד הרעש באי הדרומי, במרחק של כ-90 ק"מ מהעיר קרייסטצ'רץ' - העיר השלישית בגודלה במדינה. שעות אחרי הרעש דווח על שני הרוגים והמכון הסיסמולוגי של ניו זילנד מדווח כי גלי צונאמי ראשונים בגובה של עד כמטר נמדדו בחוף המזרחי של האי הדרומי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרשויות הזהירו מפני גלי צונמי בגובה שני מטרים שיגיעו בשעות הקרובות לחוף המזרחי של המדינה. "מדובר בגל משמעותי באופן יחסי ועל אנשים להתייחס לכך ברצינות", אמרה חוקרת במכון הסיסמולוגי של ניו זילנד.

אזהרת צונאמי לתושבים (צילום: CNN)
אזהרת צונאמי לתושבים | צילום: CNN

קודם לכן קראה הסוכנות להגנה אזרחית לתושבים בכל אזור החוף המזרחי של ניו זילנד להתרחק מקו החוף ולתפוס מחסה במקומות גבוהים יותר.

אזור הרעידה (צילום: סקיי ניוז)
אזור הרעידה | צילום: סקיי ניוז
נרשם נזק, לא ידוע על נפגעים (צילום: רויטרס)
נרשם נזק, לא ידוע על נפגעים | צילום: רויטרס

"זו היתה רעידת אדמה ארוכה וחזקה", סיפר לחדשות 2 Online הרב דור מבית חב"ד בקרייסטצ'רץ'. "זה היה קצת מלחיץ אבל הכל בסדר. האזעקה הופעלה בזמן ולא שמענו על נזקים. אנחנו מרגישים כאן לעיתים רעידות קטנות וחלשות אבל הפעם היא הייתה ממש חזקה ונמשכה זמן רב".

רעידת האדמה בניו זילנד (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

לפני כחמש שנים פקדה את העיר רעידת אדמה בעוצמה 6.3, כשמוקד הרעש היה במרחק 10 קילומטרים מדרום-מזרח לעיר. כתוצאה מהרעש נהרגו 185 בני אדם ונזק כבד נגרם למבנים בעיר.

מוקד הרעש בניו זילנד (צילום: גוגל)
מוקד הרעש בניו זילנד | צילום: גוגל

בעקבות אותה רעידת אדמה, מבנים רבים קרסו ובהם מגדל קתדרלת קרייסטצ'רץ'. מומחים העריכו כי אותה רעידה הייתה למעשה רעידת משנה לרעידת אדמה שהתרחשה בשנת 2010 באזור, אך גרמה לנזקים קלים בלבד.

אזהרת צונאמי בניו זילנד (צילום: טוויטר)
אזהרת צונאמי בניו זילנד | צילום: טוויטר