"טראמפ הציע מתנות תמורת סיקור אוהד" (צילום: רויטרס)
"טראמפ הציע מתנות תמורת סיקור אוהד" | צילום: רויטרס

האם נשיא ארצות הברית הנבחר קנה את לבם של עיתונאים בתמורה לסיקור חיובי? מייגן קלי, שדרנית "פוקס ניוז" שהסתכסכה עם טראמפ במהלך מערכת הבחירות, טוענת כי הוא הציע לה מתנות בתמורה לסיקור אוהד במהלך מערכת הבחירות. אחת ההצעות - שהייה בחינם באחד מהמלונות שבבעלותו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בספרה "להסתפק ביותר" שצפוי להתפרסם ביום שלישי טוענת קלי כי הנשיא הנבחר הציע לעיתונאים רבים מתנות בתמורה לשינוי באופן הסיקור. "זה אחד מהסיפורים שלא סופרו על קמפיין הבחירות האחרון", אמרה קלי. "הוא גם ניסה לזכות באהדתם בכך שהרעיף עליהם שבחים. זה חכם כי התקשורת מלאה באנשים שהאגו שלהם זקוק לליטוף".

לטענת קלי, טראמפ לא הסתפק בהרעפת מחמאות ובמתנות, והיא לא הייתה היחידה שקיבלה הצעות. לדבריה, במצבים שבהם היה ברור שהעיתונאים מוטים לטובתו, טראמפ ניסח יחד עמם ביקורת נגדו, על מנת שהציבור לא יחשוד בהטייה.  

אחרי העימות בשידור ישיר, טראמפ וקלי השלימו

קלי גם התייחסה לעימות שהנחתה במהלך מערכת הבחירות במפלגה הרפובליקנית. לדבריה ייתכן שטראמפ קיבל מידע על שאלתה הראשונה בנוגע להתבטאויותיו נגד נשים. באותו עימות התפרץ טראמפ על קלי, לאחר ששאלה אותו אם התבטאויותיו מצביעות על שנאת נשים ואף מנתה מספר ביטויים פוגעניים שאמר.

הדבר עורר סערה גדולה וטראמפ הודיע כי יחרים את העימות הבא שנוהל אף הוא על ידי רשת פוקס. טראמפ המשיך להעליב את קלי, טען כי "דם ניגר ממנה", ואף ייחס לה את הכינוי "בימבו". בחודש מאי האחרון נפגשו השניים פעם נוספת - הפעם לריאיון פיוס ששידרה רשת פוקס.