מחאה סוערת ואלימה נגד הנשיא הנבחר, שעונה למפגינים: יומיים לאחר שנבחר לתפקיד מנהיג העולם החופשי והדהים את העולם, ההפגנות נגד טראמפ לא נרגעות ואף הופכות אלימות, והוא מצדו, חזר לסורו - ותקף את המפגינים בטוויטר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עימותים אלימים פרצו בין מפגינים לכוחות המשטרה בעיר פורטלנד שבמדינת אורגון. המשטרה המקומית אף הגדירה את המחאה שהתארגנה נגד הנשיא הנבחר כ"מהומה", זאת עקב מה שהגדירה "התנהגות פושעת, אלימה ומסוכנת ברחובות".

המחאה נמשכת: "טראמפ יקים מחנות" (צילום: רויטרס)
מפגינים גרמו נזק למכוניות והציתו חפצים | צילום: רויטרס
מפגינים שורפים פיניאטה בדמותו של טראמפ, (צילום: רויטרס)
מפגינים שורפים את דמותו של טראמפ | צילום: רויטרס

השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ואף עצרו כמה מהמוחים שגרמו נזק כבד למכוניות ותחנות אוטובוס, חסמו כבישים והציתו חפצים ועצים. מחאות פרצו גם בערים נוספות בארה"ב: לוס אנג'לס, פילדלפיה, דנוור, מיניאפוליס, בולטימור, דאלאס, אוקלנד וברחבי קליפורניה.

חזר לסורו? טראמפ תקף את המפגינים נגדו בטוויטר

בתגובה למחאה נגדו, צייץ הנשיא הנבחר טראמפ בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו אחרי מערכת בחירות מאוד פתוחה ומוצלחת לנשיאות. עכשיו, מפגינים מקצועיים שמוסתים על ידי התקשורת מוחים, לא הוגן בכלל". זו ההתבטאות הראשונה של טראמפ נגד התקשורת מאז נבחר לנשיאות ביום רביעי.

טראמפ במהלך הקמפיין (צילום: רויטרס)
"התקשורת הסיתה את המפגינים". טראמפ | צילום: רויטרס

בראיון לרשת CNN הביעה מנהלת הקמפיין של טראמפ, קליאן קונווי, ביטחון רב ביכולתו של הנשיא הנבחר לאחד את האומה האמריקנית השסועה לאחר הבחירות: "אני פונה למפגינים ואומרת להם להקשיב למסרים שהשמיע טראמפ בנאום הניצחון שלו, הוא אמר שיהיה נשיא של כל האמריקנים - גם של אלה שלא תמכו בו".

הציוץ של טראמפ מגיע אחרי שב"ניו יורק טיימס" דיווחו שעוזריו של הנשיא הנבחר השתלטו על חשבון הטוויטר שלו על מנת לתקן את הנוכחות המעוררת מחלוקת שלו ברשת. בשני הנאומים שנשא לאחר הבחירות, שמר טראמפ על טון מפויס ונמנע מלתקוף את התקשורת ואת המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון במהלך הקמפיין, שבמהלכו ביקר אותה בצורה קשה - ואף אמר שהיא צריכה להיכלא.