"אם נישאר - זה בגלל ישראל" (צילום: רויטרס, חדשות)
סבב מינויים לממשל טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ החל אמש (שישי) בסבב ההצעות למינויים בכירים בממשלו. על פי הדיווחים, חבר הקונגרס מייק פומפאו, חבר בתנועת מסיבת התה השמרנית הקיצונית, הסכים להתמנות לראש ה-CIA.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

תפקיד היועץ לביטחון לאומי הוצע לקצין הצבא האמריקני בדימוס מייקל פלין, שכיהן כראש סוכנות הביון של משרד ההגנה האמריקני וייעץ לטראמפ במהלך הקמפיין.

לאחד מהאנשים הקרובים אליו ביותר, הסנטור מאלבמה ג'ף סשנס, הציע טראמפ את תפקיד התובע הכללי, כך דיווח אחד מחברי צוות המעבר. סשנס היה הסנטור הראשון שתמך בטראמפ, ועמד לצידו לאורך כל הקמפיין. לאחר הפגישה בין השניים אתמול, אמר טראמפ כי הוא "התרשם עמוקות" ממנו.

לשעבר היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל (צילום: רויטרס, חדשות)
היועץ הבא לביטחון לאומי? פלין | צילום: רויטרס, חדשות

בנוסף, עיתון הוול סטריט ז'ורנל דיווח אמש כי טראמפ שוקל למנות לתפקיד שר ההגנה את הגנרל בדימוס דייויד פטראוס, שפרש מתפקידו כראש ה-CIA לאחר שרומן שניהל מחוץ לנישואיו נחשף. שמות נוספים של בכירים שעלו בסביבתו של טראמפ כמועמדים לתפקיד זה היו ראש הפנטגון לשעבר ג'יימס מאטיס וראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר סטיבן האדלי.

שלשום פורסם כי טראמפ שוקל למנות את מיט רומני, המועמד הרפובליקני לנשיאות בשנת 2012, לתפקיד שר החוץ שלו. השניים צפויים להיפגש ביום ראשון על מנת לדון בצעדים הנדרשים של הממשל החדש, וכן בתפקיד אפשרי לרומני בקבינט של טראמפ.

ישתפו פעולה? טראמפ ורומני (צילום: רויטרס)
ישתפו פעולה? טראמפ ורומני | צילום: רויטרס

הפגישה בין השניים מגיעה לאחר סדרת פגישות שקיים טראמפ בימים האחרונים עם בכירים במפלגה הרפובליקנית שלא תמכו במועמדות שלו. המהלך מגיע כחלק מניסיון דו-צדדי לאחות את השסעים ולאחד את המפלגה שכעת צפויה לשלוט בשלושת המוסדות השלטוניים המרכזיים: הבית הלבן, הסנאט ובית הנבחרים.