האם הסרט יחזור לאקרנים? (צילום: AP)
כרזה של הסרט מוסרת בעקבות ביטול ההקרנה|א | צילום: AP

הם לא מפחדים: מנכ"ל חברת "סוני", מייקל לינטון, ניסה להסביר את גרסת האולפנים לביטול הסרט והתראיין לרשת CNN, שם הבהיר כי החברה "לא נכנעה או התקפלה" בפני הפורצים הצפון קוריאנים. בניגוד לדברי אובמה, לינטון טען כי הרשת "לא טעתה" כשהסירה את הסרט השנוי במחלוקת "ריאיון סוף" מהאקרנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי לינטון, הציבור והתקשורת - וגם הנשיא אובמה עצמו - "קיבלו מידע מוטעה" בנוגע לתהליך שהוביל להסרת הסרט. לדבריו, "חווינו את המתקפה החמורה ביותר ברשת בהיסטוריה האמריקנית כולה, אך עדיין נרצה שהציבור יראה את הסרט". אמש התייחס הנשיא אובמה לביטול הסרט, ואמר כי "סוני" "עשתה טעות" בביטול ההקרנות. אובמה אישר את ממצאי ה-FBI לפיהם קוריאה הצפונית - ולא האקרים פרטיים - עומדים מאחורי המעשה.

"חבל שלא שאלו אותי. אם זו התגובה לקומדיה, מה יהיה ביצירה דוקומנטרית, מה יהיה בידיעות חדשותיות שלא ימצאו חן בעיני משטר מסויים?", שאל אובמה. "ההאקרים גרמו להרבה נזק - אנחנו נגיב על כך. אנחנו לא יכולים להרשות לדיקטטור לכפות עלינו צנזורה". הנשיא הכחיש את הדיווחים הקודמים על מעורבות סינית בפריצה: "אין לנו ראיות שמדינה נוספת שיתפה פעולה עם קוריאה הצפונית".