מועצת הביטחון של האו"ם (צילום: AP)
גינוי חריג במועצת הביטחון לטבח בי-ם | צילום: AP

מועצת הביטחון של האו"ם גינתה את הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, וכינתה אותו "מעשה מתועב" במהלך דיון שנערך בכינוס המועצה בניו יורק. הודעת הגינוי התקבלה פה אחד על ידי 15 חברי מועצת הביטחון באופן חריג למדי, לאחר עבודה מאומצת של משלחת ישראל לאו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפורסמה נכתב: "חברות המועצה לביטחון מגנות בתוקף את הפיגוע המתועב בבית כנסת בירושלים, שגבה את חייהם של ארבעה מתפללים חפים מפשע, ושוטר, ושנפצעו בו רבים. פעולות טרור על כל צורותיהן, הן בלתי מוצדקות ולא חשוב מהו המניע, בשום מקום בעולם ובשום עיתוי".

חברי המועצה הביעו את תנחומיהם כלפי משפחות הקורבנות, והביעו תמיכה בפצועים בפיגוע ובציבור בישראל. בהצהרה נקראו ישראל והפלסטינים לפעול במשותף ובאופן מיידי להשבת השקט לאזור ולהפחתת המתיחות בין הצדדים.

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור אמר בתגובה להודעת הגינוי: "חבל שרק אחרי שישראלים נטבחים בעת תפילה נזכרת מועצת הביטחון לשבור שתיקה בנוגע לאלימות הפלסטינית, למרות התרעות חוזרות ונשנות מצדנו. עכשיו, לאחר שהקהילה הבינלאומית הבינה כי הפלסטינים חוצים כל גבול אדום, עליה להפסיק לחלק לפלסטינים סוכריות ולחדול מהתמיכה שלה בצעדים החד-צדדיים שרק מבעירים את השטח".